reklamı kapat

POPÜLER

2020 Audi RS6 Avant

Yeni yüzüyle çok daha “gergin”; 600 PS’lik 2020 Audi RS6 Avant ile tanışma vakti! [Video]

Önümüzdeki ay ilk kez sahneye çıkacak olan 2020 Audi RS6 Avant, özellikle tasarım karakteri konusunda tüm zamanların en agresif seviyesinde.

Performans ve station wagon ibarelerinin bir araya gelmesiyle birlikte zihinlerimizde beliren pırıltıların başında RS6 Avant geliyor. Fabrika çıkış rekabet arasında artık kendi kullanıcı kitlesini yaratmayı başarmış bir isim olarak macerasına devam eden model her yeni jenerasyonunda da ayrı bir ilgiyi hak etti. 2020 Audi RS6 Avant da bu geleceğin bozulmaması konusunda üzerine düşeni fazlasıyla yapacak gibi. Markasının yeni tasarım karakterini ağız sulandıran bir asabiyetle birlikte asfalta sunan yeni RS6 Avant, 600 PS‘lik gücüyle de kendisinden beklediğimiz limitlerden bir sapma yaşamadan yola devam edecek. İlk resmi gösterimi Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yapılacak olan otomobilin pek çok önemli verisi de resmiyete kavuşmuş durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Audi RS6 Avant teknik özellikleri

Kaputunun altında 4.0 litrelik twin-turbo V8 gibi neredeyse kusursuz bir bileşen barındıran otomobilin gücü, 800 Nmlik tork değeriyle destekleniyor. Standart olarak 8 ileri otomatik şanzıman ve Quattro ile kombin edilen bu makine, otomobille baş etme konusunda fazlasıyla iddialı. 0’dan 100’e hızlanmasını 3,6 saniyede tamamladığını gördüğümüz RS6 Avant, elektronik olarak sınırlandırılan maksimum hız konusunda 250 km/s seviyelerinde dolanıyor. Önümüzdeki süreçte gerçekleşecek olan modifikasyonlar ile bu değerlerin bir adım daha ileriye taşınmasının da muhtemel olduğunu biliyoruz. Söz konusu bir RS olduğunda geliştirmelerin sadece makine ile sınırlı kalmadığını ve aracın çehresinin tamamen değiştini biliyoruz. Tasarım konusunda oldukça agresif bir gövde kitinden faydalanan Audi, altyapıda ise adaptif havalı süspansiyon sistemi, sport diferansiyel kilidi ve akıllı tork iletim teknolojisi gibi parçalardan faydalanacak. 6 farklı sürüş modu ile kullanıcılara farklı dinamikler vadeden RS6 Avant’ın kokpit bölümüde ise özel olarak güncellenmiş 12,3 inçlik sürücü ekranı, 10,1 inçlik multimedya sistemi ve 8,6 inçlik kumanda ekranı standart olarak sunulacak.

Video