reklamı kapat

POPÜLER

Kulaklıklara elveda; sesi kemikten ileten güneş gözlüğü [Video]

21 Haziran 2016

Güneş gözlüğüne kemik iletimi teknolojisini entegre eden Zungle Panther, titreşim yoluyla sesi kullanıcının iç kulağına yolluyor. Normal kulaklıklar gibi kulağı kapatmadığı için dış dünyadan kopmamayı sağlayan Zungle, gelen aramaları cevaplayabilmek için dahili mikrofona da sahip.

Kemik iletimi teknolojisi ile çalışan Bluetooth’lu güneş gözlüğü Zungle Panther, dışarıdan görülmeyen ve duyulmayan bir yöntemle müzik dinleyebilmenizi sağlıyor. Gözlüğün saplarında yer alan vericilerin kullanıcının kafatasına yolladığı titreşimler aracılığıyla iç kulağa sesi gönderebilen Zungle, geliştiricilerinin iddiasına göre yüksek ses kalitesi vadediyor. Epey ilginç bir ürün gibi göründüğünü kabul etmek gerek. Böyle düşünen daha çok kişi olmalı çünkü güneş gözlüğünün Kickstarter projesine o kadar çok destek gelmiş ki projenin bitimine daha 25 gün kaldığı halde Zungle, hedeflediğinin neredeyse 5 katı miktarı toplamayı başarmış.

zungle-7a
Akıllı telefonlara Bluetooth 4.1 üzerinden bağlanan güneş gözlüğü aslında bildiğiniz kablosuz kulaklıkların yaptığı her şeyi yapıyor. Dahili mikrofonu ile gelen aramaları cevaplamaya izin veren Zungle’ı micro-USB üzerinden şarj etmek gerekiyor. Gözlüğün belki de tek kötü yanı (tipini beğenmeyenler için ikinci); tek şarjla sadece dört saat müzik çalabilmesi. Üzerinde tek bir kontrol düğmesi bulunan gözlükte cihazı açıp kapayabilir, sesi ve şarkıları kontrol edebilirsiniz.

45 gramlık güneş gözlükleri, siyah, beyaz, gri, yeşil ve pembe renklerde çerçevelerle geliyor. Ayrıca gözlüğün camları da değiştirilebiliyor: Gözlüğün cam ölçüleri Oakley Frogskins modeliyle bire bir uyumlu. Zungle’ın 89 ve 99 dolarlık paketlerinin tamamı satılmış durumda. 109 dolara güneş gözlüğünü sipariş etmek mümkün. Geliştirici ekip teslimatların Kasım 2016’da başlayacağı belirtiliyor. Aşağıdaki hem ürünün tanıtım videosunu hem de Zungle’ın yayınladığı enteresan demoyu izleyebilirsiniz.

VİDEO:

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Kulaklıklara elveda; sesi kemikten ileten güneş gözlüğü [Video]” için 3 cevap

  1. Rafet Toker Demir dedi ki:

    acaba işitme engelliler için bu gözlük işe yarar mı

  2. Hakan dedi ki:

    çocukken aynı mantıkta çalışan bir lolipop tutucum vardı. iyi anı oldu 🙂

  3. Tevfik dedi ki:

    geçenlerde benzer birşey http://www.optikshop.com.tr de görmüştüm. fakat fiyatı pahalı. Güneş gözlüğüne sırf ses veriyor diye okadar para verilmez.