reklamı kapat

POPÜLER

Lara Croft and the Temple of Osiris incelemesi

Uzun yıllardır maceradan maceraya koşan, açılmadık mezar bırakmayan Lara Croft, kökenine en aykırı oyun türünde de başarılı olabileceğini kanıtladı. Elbette bu başarı karşılıksız kalmayacaktı ve alıştığımızın dışında yeni bir Lara Croft macerası tekrardan bizlerle buluştu

Oyun sektöründe kadın ana karakterlere yer verilmiyor olması geniş kitlelerce eleştirilen bir konu. Bu duruma kafa tutan ve tarihin en ikonik oyun karakterlerinden birisi olan Lara Croft ise doğru işlendiğinde kadın ana karaktere sahip oyunların da başarılı olabileceğini herkese gösterdi. Pek çok kişi bunun sebebinin seksapelitesi şişirilmiş olmasından kaynaklandığını savunsa da serinin son oyunları bunun aksini işaret ediyor. Özellikle şu an incelemesini okuduğunuz Temple of Osiris’in ilk oyunu Guardian of Light, vücut hatları hiç belli olmayan bir Lara Croft koydu önümüze ve oyun yine de güzel bir başarı yakaladı.

İzometrik kamera açısı ile oynanan ve saf aksiyona odaklanan bu oyun, Tomb Raider serisinin sevilmesinin asıl nedeninin gizem ve heyecan olduğunun en güzel kanıtıydı. Şimdi ise Temple of Osiris ile yine hopluyor, zıplıyor ve bulmacalarla dolu tapınaklar içinde eğlencenin tadını çıkarıyoruz.