reklamı kapat

POPÜLER

Leica ve Huawei iş birliğini bir sonraki aşamaya taşıyor

Leica ve Huawei’nin kamera çalışmaları konusundaki ortaklığı bir sonraki seviyeye taşınıyor. İki firma bundan sonra kamera sistemlerine dair yenilik ve araştırmalarına Wetzlar, Almanya’daki yeni laboratuvarında devam edecek.

Huawei bu sene piyasaya sürülen P9 model cihazlarında Leica’nın kameralarını kullanmayı tercih etmişti. Ardından Mate 9 ve Mate S2 modellerinde de ortaklığa devam edileceği belirtilmişti. Şimdi iki firmanın da memnun olduğu iş birliği araştırma konusundaki ortaklıkla perçinlenecek. Araştırmalar The Max Berek Innovation Lab. olarak adlandırılan merkezde sürdürülecek.

Huawei tarafından yapılan açıklamada bu anlaşma ile birlikte optik sistemlerdeki gelişmelerin bir sonraki aşamaya taşınması ve yazılım teknolojilerindeki ilerlemeyle geniş ekran cihazlarda fotoğraf kalitesinin arttırılmasının amaçlandığı dile getirildi.

P9 model telefonlarda Leica ve Huawei’nin iş yükünü ne şekilde paylaştığı net olarak bilinmiyor. Fakat alınan ortak laboratuvar kararıyla birlikte iki firmanın birlikte çalışma konusunda oldukça ciddi olduğu görülüyor.

İLGİLİ HABERLER