reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo, bu yıl çok konuşulacak

 - Güncelleme: 21 Mart 2015 00:45

LENOVO’NUN GELECEK VİZYONU: SKYLIGHT
Lenovo’nun gelecek vizyonunun önemli bir parçasını oluşturan ve Skylight adı ile görücüye çıkartılan Smartbook Qualcomm’un Snapdragon platformu üzerinde ARM işlemcisini kullanan cihaz, ince ve çarpıcı tasarımıyla dikkat çekiyor ve bunun yanında akıllı telefon ile netbook yapısını birleştirerek yeni bir konseptin de ilk adımını atıyor. Wi-Fi ve 3G bağlantı desteğine sahip olan Skylight, özel arayüzüyle toplam 18 farklı web aracı sunuyor ve 20 GB büyüklüğündeki dahili hafızasının yanında, 2 GB büyüklüğündeki online depolama alanı da sunuyor. 10.1 inç büyüklüğünde LCD ekrana sahip olan Skylight, istiridye kapaklı tasarımıyla oldukça şık ve 1 kilonun altındaki ağırlığı ile 10 saati aşan pil ömrüyle de özellikle mobil kullanımlar için ideal.

DÜNYANIN İLK HYBRID DİZÜSTÜ BİLGİSAYARI
‘Dünyanın ilk Hybrid dizüstü bilgisayarı’ olma özelliğini taşıyan IdeaPad U1 Hybrid, bu niteliğini tek PC’de iki cihazı bir araya getirmesine borçlu. 11.6 inç genişliğinde ekrana sahip olan cihaz, istenildiği takdirde LCD ekranın kasadan ayrılabilmesini sağlıyor. Multi-touch teknolojisini de destekleyen IdeaPad U1 Hybrid, eğlence ile iş hayatını bir araya getirmek isteyen kullanıcılar için birebir.

DÜNYANIN EN İNCE HEPSİ BİR ARADA BİLGİSAYARI
Bilişim dünyasının yeni trendi olma yolunda emin adımlarla yürüyen hepsi bir arada bilgisayar kategorisine kazandırdığı IdeaCentre A600’ün ardından tanıttığı IdeaCentre A300 ile ‘dünyanın en ince hepsi bir arada bilgisayarı’ unvanını alan Lenovo, IdeaCentre A300’de LED teknolojisini benimsemiş. Yalnızca 18.5 mm’lik inceliğe sahip olmasıyla büyük sükse yapan cihaz, 21.5 inç genişliğinde ve Full HD çözünürlüğünde ekrana sahip. Windows 7 işletim sistemini bulunduran cihaz, kendisiyle aynı konfigürasyonlardaki PC’lerden daha hızlı açılıp kapanabilmesiyle dikkat çekiyor ve kullanıcılara zengin multimedya yetenekleri sunuyor. Üzerinde Intel Core 2 Duo işlemci bulunduran IdeaCentre A300, Wi-Fi, Bluetooth ve HDMI bağlantılarının da sahibi.

MULTI-TOUCH KEYFİNİ IDEAPAD S10-3T İLE YAŞAYIN
Kullanıcılar tarafından büyük beğeni kazanan IdeadPad Netbook serisinde bir yenilik daha yapan Lenovo, bu kez kullanıcılarına multi-touch destekli IdeaPad S10-3t’yi sunuyor. Üzerinde ‘dünyanın ilk multi-touch destekli kapasitif ekranı’nı taşıyan IdeaPad S10-3t, adeta netbook’ların gelişimini yönlendiriyor. Ekranı esnek bir yapıya sahip olan IdeaPad S10-3t, tablet PC deneyimini netbook’ta yaşamayı dileyen kullanıcıları da mutlu edecekken, aynı zamanda Lenovo’ya özel Active Protection System (Disk Koruma Sistemi), DirectShare (Dosya Eşleştirme), NaturalTouch (Multimedya araçlarına dokunarak erişim) ve QuickStart 2.0 (Dahili mini işletim sistemi) teknolojileri ile de zengin özellikler sunuyor.

‘THINK AİLESİ’ GENİŞLİYOR
Kurumsal alanda da geri kalmayan Lenovo, ThinkPad serisine Edge modelini de ekleyerek tasarımda ve yenilikçilikte sınırları aşıyor. Küçük ve orta ölçekli işletmeler için 13, 14 ve 15 inç ekranlı modelleriyle piyasaya sunulan ThinkPad Edge, 13 inç ekranlı modelinde bulundurduğu AMD çift çekirdekli işlemci teknolojisi ile bu teknolojiyi kullanan ilk ThinkPad olma özelliğini taşıyor ve AMD’nin VISION Pro teknolojisini destekliyor. AMD’nin Turion ve Athlon Neo çift çekirdekli işlemcileri ile Intel’in Core 2 Duo ve Core 2 Duo Ultra Low Voltage işlemcileriyle Windows 7 işletim sistemi için Lenovo’ya özel Enhanced Experience sertifikasını birleştiren ThinkPad Edge, 8 saatli aşan pil ömrü ve Wi-Fi, 3G ve Bluetooth bağlantı desteğiyle mobil kullanıcılar için ideal. EnergyStar 5.0 standardındaki enerji tüketimiyle de çevreci yaklaşıma sahip olan ThinkPad Edge, kısa bir süre sonra Türkiye pazarındaki yerini alacak.

İLGİLİ HABERLER