reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo IdeaCentre A700

Bugüne kadar ‘hepsi bir arada bilgisayar’ kategorisine sunduğu birbirinden nadide ürünleriyle bu kategorinin gerek tasarım, gerekse de performans konusunda öncü markalarından biri olan Lenovo, IdeaCentre A700 ile bu iddiasını sürdürüyor. Hepsi bir arada bilgisayar satın almayı düşünen kullanıcılar için yeni bir alternatif olarak beğeni toplamayı başaran nadir ürünlerden olan IdeaCentre A700, en büyük dikkati ince ve şık tasarımıyla çekiyor. 23 inç büyüklüğündeki Full HD kalitesinde görüntü sağlayabilen parlak ekranı ve yine piyano siyahıyla renklendirilmiş ekran çerçevesi ile göz dolduran cihaz, gövdesinin arka zeminini kaplayan fırçalanmış metalik yüzeyi ve standıyla da oldukça şık. Bağlantılarına standın altındaki bölümde ve yan yüzeyinde yer veren IdeaCentre A700, diğer yanında ise Blu-ray optik sürücü bulunduruyor. Ekranın üzerinde görüntülü görüşmeler için bir kameranın konumlandırıldığı cihazın ekranının alt kısmında ise bizleri JBL ve Dolby Surround destekli güçlü hoparlörler karşılıyor.

MASAÜSTÜNDE GÜÇ
Pek çok rakibiyle karşılaştırıldığında performans konusunda onları dize getirecek olan IdeaCentre A700, üzerinde Intel’in en güçlü ailesinden 1.73 GHz hızında çalışan Core i7 740QM işlemcisini bulunduruyor. Bunun yanında 8 GB DDR3 değerinde bellek sahibi olan cihaz, grafik performansı konusunda ise tercihini ATI’den yana kullanmış. 1 GB Mobility Radeon HD 5650 ekran kartına sahip olan cihaz, böylece büyük ekranda oyun keyfi için yaratılmış gibi duruyor. Sahip olduğu Blu-ray optik sürücüsü ile film izlemek için de ideal bir platform olan A700, arka kısmında topladığı bağlantıları arasında bulunan HDMI çıkışıyla ise, daha geniş ekranlara bağlanabiliyor. Böylece kullanım çeşitliliği sağlayan cihaz, kutusunda beraberinde getirdiği aparatlar arasında bir duvar askısı da bulunduruyor. Böylece IdeaCentre A700’ü duvarınıza da kolaylıkla sabitleyebilirsiniz.

KULLANIM KOLAYLIĞI
Kablosuz klavye ve mouse setiyle gelen IdeaCentre A700, ayrıca bir uzaktan kumandaya da sahip. Bu sayede ister Windows Media Center arayüzünde multimedya öğeleriniz arasında dolaşabilir, isterseniz de mouse özelliğiyle bilgisayarınızı uzaktan yönetebilirsiniz. Eğer cihazı yakından kullanmak isterseniz, IdeaCentre A700 bu kez de çoklu dokunuş desteği sunan ekranıyla konforlu kullanım imkanı sunmaya devam ediyor. Son olarak IdeaCentre A700 fiyat etiketiyle cep yakıyor gibi görünse de, aslında muadilleriyle karşılaştırıldığında oldukça iyi bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz.

TASARIM
-4YILDIZ-

KULLANIM KOLAYLIĞI
-4YILDIZ-

PERFORMANS
-5YILDIZ-

ARTILAR
Güçlü sistem özellikleri, başarılı ekran, şık tasarım.

EKSİLER
Ekran kartı ikinci sınıfta yer alıyor. Yüksek fiyat.

TEKNİK ÖZELLİKLER

İşletim Sistemi
• Windows 7 Home Premium

İşlemci
• Intel Core i7 740QM 1.73 GHz

Ekran
• 23 inç Full HD

Ekran Kartı
• ATI Mobility Radeon HD 5650 1GB

Bellek
• 8 GB DDR3

Sabit Disk
• 1 TB

Optik Sürücü
• Blu-ray

Bağlantılar
• HDMI-in, HDMI-out
• USB (6 adet), Ethernet
• TV Tuner, eSATA
• Wi-Fi, kart okuyucu, kulaklık