reklamı kapat

POPÜLER

Hepsi bir arada bilgisayar rehberi

Eski püskü masaüstü bilgisayarınıza “elveda” demenin zamanı geldi çattı! Sizleri yepyeni bir deneyime davet ediyoruz. Hayır, masaüstü konseptini sevdiğinizi biliyoruz; o nedenle boş yere dizüstü bilgisayar tavsiyelerinde bulunmayacağız. Tavsiyelerimiz yine masaüstünde yer alacak, ancak bu kez sıradanlıkları tarihin tozlu sayfalarına gömecek yepyeni bir trendin ilk temsilcilerini takip eden ve yenilenen teknolojiyle yoğrulmuş tek vücut kasalarıyla yeni All in One PC’ler, Türkçesiyle Hepsi Bir Arada Bilgisayar’lardan oluşacak. Yazının devamında sizleri bekleyen dokunmatik ekranlarıyla tablet deneyimini masaüstünüze getirecek olan All in One PC’ler, hantal masaüstü bilgisayarınızdan uzak imajlarıyla odanıza renk katacak olmalarıyla da eminiz aklınızı çelecektir. Yalnızca çoklu dokunmatik destekli ekranlarıyla multimedya deneyimini dokunarak yaşamanızı sağlayacak olan giriş seviyesi modellerden, yüksek performans beklentisi içinde olan profesyonellere ve oyun meraklılarına hitap eden modellere kadar geniş bir yelpazede sunduğumuz ürünler arasında, 3D meraklılarının ilgisini çekecek sürpriz bir model de bulunuyor. Bunun yanı sıra pek çoğu üzerinde bulundurdukları Blu-ray optik sürücüleri ile film keyfini sonuna kadar desteklemeleriyle sinemaseverleri ve televizyonlarını bilgisayarı ile birleştirmeyi düşleyen kullanıcıları da mutlu edecekler. Lafı daha fazla uzatmaya gerek yok. Haydi acele edin ve masaüstü bilgisayarınızla vedalaşın; teknoloji yenileniyor, bu müthiş değişime uzak kalmayın.

MSI Wind Top AE2420 3D
MSI Wind Top AE2420 3D

Şık tasarımıyla oldukça ilgi çekici görünen Wind Top AE2420 3D, kullanıcılara hepsi bir arada rahatlığını üst düzeyde yaşatırken, aynı zamanda üstün teknolojileri bir araya getirmesiyle de öne çıkıyor. 3D desteği gösteren Wind Top AE2420 3D, kullanıcılara muhteşem bir 3D performansı sunuyor. ‘3D eğlence istasyonu’ olarak rahatlıkla anılabilecek olan Wind Top AE2420 3D, beraberinde getirdiği Roxio Cineplayer yazılımı ile 3D filmleri oynatabilmeniz için fırsat sunuyor. Elbette üzerinde bir de Blu-ray oynatıcı bulunduran cihaz, bu sayede evinizde film keyfini tam anlamda yaşayabilmenizi sağlıyor. Muhteşem 3D deneyimini 2D filmlerden de alabilmenizi sağlayan Wind Top AE2420 3D, 2D görüntüleri 3D’ye dönüştürebilecek yeteneğe sahip. Bu sayede 2D filmlerinize derinlik katabiliyor ve daha önce izlediğiniz filmlerden farklı bir tat alabiliyorsunuz. Cihazın 3D performansından bahsetmişken, beraberinde kablosuz Active-Shutter 3D gözlük getirdiğini de söyleyelim.

TEK DOKUNUŞTA EĞLENCE
Parlaklık değeriyle görsel performansı artıran bir ekrana sahip olan Wind Top AE2420 3D, dokunmatik yüzeyi ve kullanışlı arabirimiyle tek dokunuşta eğlenceli bir deneyim yaşamanızı sağlıyor. Pek çok uygulamayı bir arada sunan Wind Touch arabirimi ile kullanıcılara geniş bir alan sunan cihaz, bu arabirim ile fotoğraf, video ve müzik gibi multimedya uygulamalara anında erişim imkanı sağlıyor. Notlarınızı alabilmeniz için Wind Note, sevdiklerinizle görüntülü sohbet için Wind Skype uygulamalarını ve daha fazlasını sunan Wind Touch, aynı zamanda çocuklar için de eğlenceli ve öğretici uygulamalar içeriyor. KIDO’Z ile çeşitli eğitici oyunlar, videolar ve internet siteleri sunan Wind Touch, ayrıca YouPaint uygulaması ile de çocukların resim becerilerini geliştirebilmelerini sağlıyor. Yalnızca dokunmatik değil, aynı zamanda çoklu dokunmatik, yani multi-touch özelliği de gösteren Wind Top AE2420 3D, sistem özellikleriyle de kışkırtıcı.

HEPSİ İYİ PERFORMANS İÇİN
3.2 GHz hızında Intel i5 işlemciye sahip olan Wind Top AE2420 3D, 1 GB DDR3 hızındaki ekran kartı ve 4 GB DDR3 değerindeki belleğiyle yüksek sistem performansı beklentisi olan kullanıcıları mutlu edecektir. Günümüz oyunlarının pek çoğunu iyi bir performansla yürütebilen Wind Top AE2420 3D, aynı zamanda 3D desteğiyle de oyuncuların heyecanını katlıyor. Bu heyecana hemen katılabilmeniz için beraberinde 3D gözlüğün yanında Prince of Persia: The Sands of Time oyununu da getiren Wind Top AE2420 3D, Subwoofer’lı ve THX TruStudio Pro ses destekli hoparlörleriyle de çerçeveyi tamamlıyor. Bağlantılar konusunda da cömert davranan Wind Top AE2420 3D, HDMI ve eSATA gibi önemli bağlantıların yanı sıra üzerinde altı adet de USB girişi bulunduruyor. Bu USB bağlantılarından ikisinin USB 3.0 olduğunu da belirtelim.

MSI Wind Top AE2420 3D
Wind Top AE2420 3D, 3D performansıyla göz alıyor.

MSI Wind Top AE2420 3D
Cihaz, dokunmatik ekranıyla sezgisel kullanım sunuyor.

ARTILAR
Şık tasarımı, yüksek performansı, multimedya deneyimi, 3D desteği.

EKSİLER
İşlemci hanesinde Intel Core i7 görmek kullanıcılar için avantajlı olabilirdi.

TEKNİK ÖZELLİKLER

 • İşletim Sistemi: Windows 7 Home Premium
 • Ekran: 23.6 inç Full HD
 • İşlemci: Intel Core i5 650 3.2 GHz
 • Ekran Kartı: ATI Mobility Radeon HD 5730 1 GB DDR3
 • Bellek: 4 GB DDR3
 • Sabit Disk: 1 TB
 • Optik Sürücü: Blu-ray Combo
 • Bağlantılar: USB 3.0 (2 adet), USB, 2.0 (4 adet), HDMI

————————– ● ————————–

Asus ET2400INT
Asus ET2400INT

All in One PC kategorisini başarılı ürünüyle canlandıran Asus, bu dosyada ET2400INT modeliyle boy gösteriyor. Çarpıcı tasarımıyla dinamik bir görünüm sergileyen ET2400INT, sert hatlara sahip. ET2400INT’nin ön paneliyle olduğu kadar, arka alanıyla da tasarım çizgisine ne kadar önem verdiğini ortaya koyan Asus, kullanıcı dostu arabirimini başarılı sistem özellikleriyle birlikte sunuyor.

SUPER HYBRID ENGINE TEKNOLOJİSİ
Windows 7 işletim sistemiyle birlikte gelen ET2400INT, 23.6 inç büyüklüğünde bir ekranı üzerinde taşıyor. 16:9 görüntüleme oranına sahip olan bu ekran, Full HD görüntü desteğiyle de görsellikle üst düzey kalite sunuyor. Multi-touch desteği ile rahat bir kullanım imkanı sağlayan cihaz, üzerinde bir kamera bulunduruyor. Bu kamera sayesinde sevdiklerinizle görüntülü görüşme gerçekleştirebiliyorsunuz. ET2400INT’nin şık kasasının içine baktığımızda ise, genel olarak orta segment kullanıcılara hitap ettiğini, ancak üst segmenti de zorladığını görüyoruz. Intel Core i5 işlemcisi ile gerek ofis, gerekse de multimedya uygulamalarında başarı gösterebilen cihaz, Asus Super Hybrid Engine teknolojisinin sahibi olmasıyla da fark yaratıyor. İşlemcinin gücünü artıran bu teknoloji, yüzde 15 daha fazla sistem performansı sağlıyor. Üzerinde 1 GB gibi güçlü bir değere sahip Nvidia G310M ekran kartı bulunduran ET2400INT, bu sayede oyunlarda da geri planda kalmıyor. Yoğun grafik işlemlerini başarıyla gerçekleştirebilen bu kart, 4 GB DDR3 bellekle güçlendirilmiş. Ayrıca, cihazın bellek
değerini rahatlıkla artırabildiğinizi de söyleyelim. 8 GB’a kadar bellek kapasitesine sahip olan ET2400INT, gövdesinin arkasında bulunan açılabilir bölümüyle bu fırsatı size en kolay haliyle sunuyor. Basit bir şekilde açılabilen bu alanın hemen altında bellek soketleri sizi karşılıyor. Bu sayede ET2400INT’ye kolayca bellek takviyesinde bulunabiliyorsunuz.

EĞLENCENİZİ ZENGİNLEŞTİRİN
SonicMaster teknolojisiyle zenginleştirilen ET2400INT, saf ve temiz bir ses kalitesi sunuyor. Sesteki gürültüleri minimum seviyeye çeken bu teknoloji ile kullandığı en iyi codec’leri elinizin altına getiren cihaz, böylece film, müzik ve oyun keyfi sırasında daha fazla eğlence sunuyor. Bağlantılarına yoğun olarak arka tarafına yer veren ET2400INT, yan tarafında yalnızca iki adet USB bağlantısı ve kart okuyucusu bulunduruyor. Arka tarafında da dört adet USB portuyla toplam altı adet USB girişine ulaşan ET2400INT, böylece bu ihtiyacı rahatlıkla karşılıyor. HDMI bağlantısına sahip olan cihaz, böylece HDMI kaynaklı çevre cihazlarınızdaki görüntüleri Full HD ekranında görüntüleyebiliyor. Kullanıcılara farklı seçenekler dahilinde sunulan ET2400INT, her ne kadar bu modeliyle üzerinde Super Multi DVD bulundursa da, cihazın Blu-ray’li versiyonunun da bulunduğunu ve farklı modellerde diğer sistem özelliklerinin de farklılık gösterdiğini belirtelim.

Asus ET2400INT
Bu alanı kullanarak cihaza bellek desteğinde bulunabilirsiniz.

Asus ET2400INT
ET2400INT, tasarımıyla oldukça şık görünüyor.

ARTILAR
Super Hybrid Engine teknolojisi, SonicMaster ile güçlü ses.

EKSİLER
Cihazın bu modelinde Blu-ray bulunmaması büyük eksiklik.

TEKNİK ÖZELLİKLER

 • İşletim Sistemi: Windows 7 Home Premium
 • Ekran: 23.6 inç Full HD
 • İşlemci: Intel Core i5 650
 • Ekran Kartı: Nvidia G310M 1 GB
 • Bellek: 4 GB DDR3
 • Sabit Disk: 1 TB
 • Optik Sürücü: Super Multi DVD
 • Bağlantılar: USB (6 adet), HDMI, Ethernet, D-sub

————————– ● ————————–

Acer Aspire Z5751
Acer Aspire Z5751

Modern tasarımlı diğer bir All in One PC olan Aspire Z5751, evinizin dekorasyonuna farklı bir soluk getirecek bir ürün olduğu gibi, eğlence anlayışınızı da körükleyecek özellikler sunuyor. Aspire Z5751, dört önemli noktaya parmak basıyor: Minimalist tasarım, sezgisel dokunma deneyimi, yüksek performanslı multitasking, yüksek çözünürlüklü eğlence.

MİNİMALİST TASARIM
Dilerseniz önce bu noktalardan ‘minimalist tasarıma’ değinelim. Bir tablet gibi tamamen düz bir yüzeye sahip olan Aspire Z5751, ayaklarının açılı bir tasarıma sahip olması nedeniyle ve arka tarafında bulundurduğu stant mandalının etkide bulunduğu ölçüde masanıza eğimli bir şekilde yerleşiyor. 23 inç büyüklüğünde Full HD ekranın sahibi olan cihaz, üzerinde görüntülü görüşmeler için HD bir web kamerası bulunduruyor. Stereo hoparlörlerini ekranın altındaki alüminyum yüzeyde bulunduran Aspire Z5751, sağ tarafında ise ışıklandırmalı menü butonlarına yer veriyor. Oldukça şık bir ışıklandırmaya da sahip olan Aspire Z5751, hoparlörlerle ekran arasında bulunan gizli bir alandan mavi LED ışık huzmesi yayıyor. Bu sayede görselliğini katlayan cihaz, beraberinde getirdiği kablosuz klavye ve faresiyle de konforlu kullanımı destekliyor. Kasasının arka tarafında ‘kablo yönetim alanı’ olarak isimlendirilen bir bölümde kabloları gizleyen Aspire Z5751, ayrıca alt tarafındaki boşlukta da kullanıcılara klavyeyi gizleyebilecekleri bir alan sunuyor.

SEZGİSEL KULLANIM
Sezgisel çoklu dokunma deneyimini tam olarak hissettirebilen Aspire Z5751, etkileşimi artırmak için kullanıcılara kullanışlı bir arayüz sunuyor. Acer TouchPortal ismindeki bu arayüz ile multimedya içeriklerine yalnızca dokunarak ulaşabiliyorsunuz. Film, müzik, fotoğraf, oyun ve internet erişimlerinizi kolayca gerçekleştirebileceğiniz bu arabirimin yanı sıra, Aspire Z5751 gadget desteği de getiriyor. Acer Time Gadget ile zamanı ve tarihi ekranda şık bir şekilde görüntüleyebilen cihaz, Acer TouchMusic gadget’ıyla da müzik performansı gösteriyor. Bunun yanında Acer Weather Gadget ile hava durumu hakkında bilgi alabiliyor ve Acer TouchMemo ile de önemli notlarınızı ekranda görebileceğiniz bir yere yerleştirebiliyorsunuz.

EĞLENCE ZAMANI
Üzerinde bulundurduğu sistem özellikleriyle de işlem kapasitesini arttırmayı başaran Aspire Z5751, aynı anda pek çok işlemi gerçekleştirebilmesiyle kullanıcıların dikkatini üzerine çekeceğini düşünüyoruz. Gerek Intel Core i5 işlemcisi, gerek Nvidia ekran kartı, gerekse de DDR3 türündeki bellekleriyle böylesi bir güzellikten maksimum verim almak isteyenlere hitap eden Aspire Z5751, bu sayede yüksek çözünürlüklü eğlence ihtiyacına da cevap verebiliyor. Böylece hem oyun oynadığınız uzun süreli saatlerde, hem de film keyfi yaptığınız anlarda oldukça eğleneceksiniz.

Acer Aspire Z5751
Cihazın hoparlörleri Dolby Home Theater destekli.

Acer Aspire Z5751
Z5751, Acer TouchPortal arabirimi ile sezgisel kullanım sunuyor.

ARTILAR
Çoklu dokunmatik ekranı, sistem özellikleri, Acer TouchPortal arabirimi.

EKSİLER
Blu-ray seçeneğinin bu modelinde olmasını beklerdik.

TEKNİK ÖZELLİKLER

 • İşletim Sistemi: Windows 7 Home Premium
 • Ekran: 23 inç Full HD
 • İşlemci: Intel Core i5 650
 • Ekran Kartı: Nvidia GT320 1 GB
 • Bellek: 4 GB DDR3
 • Sabit Disk: 640 GB
 • Optik Sürücü: Super Multi DVD
 • Bağlantılar: USB (6 adet), HDMI, TV-tuner, Ethernet

————————– ● ————————–

Apple iMac
Apple iMac

Intel Core işlemcili versiyonlarının da ülkemizde satışa sunulmasıyla birlikte özellikle tasarımcılar için büyük heyecan yaratan Apple iMac, şık tasarımıyla da ilgi odağı. Alüminyum kasalı tasarımıyla masaları süsleyen iMac, bütünleşik sistemiyle de kompakt bir çözüm sunuyor. Özellikle sahip olduğu görsel üstünlüğüyle rakipleri arasından başarıyla sıyrılabilen iMac, bunun yanı sıra yüksek performans getiren sistem değerleriyle de dikkat
çekiyor. 27 inç büyüklüğünde LED arka aydınlatmalı ve 2560×1440 piksel çözünürlüklü ekranıyla oldukça ferah bir görüş alanı sunan iMac, yine kaliteli ekranıyla görsellerinizi en renkli ve canlı haliyle görüntüleyebiliyor.

SİHİRLİ KULLANIM
iMac’in ekranı sizin de bildiğiniz üzere dokunmatik değil. All in One PC’ler genellikle çoklu dokunmatik teknolojisini desteklemesiyle dikkat çekseler de, bu özelliğin çok da kullanışlı olmadığını -eğer bu özelliği bir süre kullandıysanız- siz de biliyorsunuzdur. Her bir marka bu özelliğin aktif olarak kullanılabilmesi için kendine özel geliştirdiği arabirimiyle özellikle multimedya uygulamalarında kullanımı ‘çekici’ kılıyorlar elbette, ancak bir süre sonra dokunmatik ekran yerine klavye ve fareye döneceğiniz kesin. O nedenle All in One PC’lerin dokunmatik ekranları kadar, beraberlerinde getirdikleri klavye ve farenin niteliği de önemli yer tutuyor. Bu parçaların özellikle kablosuz olması önemli bir ayrıntı. Elbette Apple da farkını burada konuşturuyor ve kablosuz klavye ve faresiyle adeta ‘sihirli’ bir kullanımın kapılarını açıyor. All in One PC’lerin sunduğu çoklu dokunmatik teknolojisini faresine taşıyan Apple, Magic Mouse faresiyle işlem yapma kabiliyetinizi artırıyor. Gerek tasarımıyla, gerekse de çoklu dokunma teknolojisiyle rahat bir kullanım sunan Magic Mouse, tasarımcılar tarafından oldukça beğeniliyor.

YÜKSEK PERFORMANS
Mac OS Snow Leopard işletim sistemiyle birlikte gelen iMac, sahip olduğu Intel Core i7 işlemcisiyle yüksek performans vadediyor. 2.8 GHz hızında çalışan bu işlemcinin yanı sıra cihaz üzerinde dikkat çeken diğer önemli teknik öğeleri ise ATI Radeon HD 4670 ekran kartı ve 4 GB DDR3 bellek oluşturuyor. Elbette bu bellek değeri, isteğe göre 16 GB’a kadar da artırılabiliyor. Genel olarak yüksek boyutlu dokümanlarla uğraşan tasarımcıların ihtiyaç duydukları geniş depolama alanını da sunan iMac, üzerinde 1 TB gibi geniş bir sabit disk bulunduruyor. Cihaz sahip olduğu başarılı özelliklerin yanında bir de yüksek fiyatıyla adeta 
dudak uçuklatıyor. Fakat cihazın sahip olduğu size hız kazandıracak sistem özellikleri, şık tasarımı, çoklu dokunma teknolojisiyle donatılmış Magic Mouse’u ve Apple farkıyla, buna değer.

Apple iMac
iMac, üzerinde 27 inç büyüklüğünde bir ekran bulunduruyor.

Apple iMac
Dokunma teknolojisine sahip Magic Mouse ile harikalar yaratacaksınız.

ARTILAR
Yüksek performans sunması, geniş ve kaliteli LED ekran, Magic Mouse, kaliteli tasarım.

EKSİLER
Muhteşem özelliklere sahip olmasıyla her ne kadar çekici dursa da fiyatıyla ürkütücü.

TEKNİK ÖZELLİKLER

 • İşletim Sistemi: Mac OS X Snow Leopard
 • Ekran: 27 inç Full HD
 • İşlemci: Intel Core i7 2.8 GHz
 • Ekran Kartı: ATI Radeon HD 4670
 • Bellek: 4 GB DDR3
 • Sabit Disk: 1 TB
 • Optik Sürücü: 8x SuperDrive
 • Bağlantılar: USB (4 adet), AirPort Extreme Wi-Fi

————————– ● ————————–

Lenovo IdeaCentre A700
Lenovo IdeaCentre A700

Modern tasarımıyla ilgi çeken IdeaCentre A700, tasarım tutkunu kullanıcılara hitap ettiği gibi, aynı zamanda sistem özellikleriyle de başarı kaydediyor. All in One PC bilgisayarların sunduğu bütünleşik çözümü tam olarak yansıtabilen IdeaCentre A700, özellikle kaliteli ekranıyla ve ekran çerçevesiyle bir televizyon ekranını andırıyor. Üst kısmında çıkıntılı bir web kamerası bulunduran cihaz, mikrofona da burada yer veriyor. 23 inçlik geniş bir ekranı bulunan IdeaCentre A700, Full HD görüntü desteği sunuyor. LED aydınlatmaya sahip olan ekran, elbette multi-touch desteğini de getiriyor. Bu sayede multimedya uygulamalarını parmaklarınızla kolaylıkla yönetebiliyorsunuz. Beraberinde getirdiği kablosuz klavye ve faresiyle de rahat bir kullanım imkanı sunan cihaz, isteğe bağlı olarak duvara da monte edilebiliyor. Bilgisayar olarak kullanımının yanı sıra televizyon olarak da kullanabileceğiniz IdeaCentre A700, işlem performansıyla da kullanıcıları mutlu edecek.

GÜÇLÜ PERFORMANS
Grafik gücünü ATI’den alan IdeaCentre A700, üzerinde 1 GB değerinde Mobility Radion HD 5650 ekran kartını bulunduruyor. Bu ekran kartı ile günümüzün ‘sistem canavarı’ oyunlarından yüksek verim almanız mümkün. Cihazın güçlü performans sergilemesinin kaynağı ise, Intel’in yeni işlemci ailesinde yer alan ve yüksek performans beklentisi içinde olan kullanıcılara hitap eden Core i7 işlemcisi. Böylece yoğun grafik ve işlemci gücü gerektiren işlemlerden alnının akıyla çıkmayı başaran IdeaCentre A700, 4 GB DDR3 belleğinin yanı sıra 1 TB genişliğindeki sabit diskiyle de adeta bir ‘multimedya canavarı’ gibi görünüyor. JBL destekli Dolby Surround hoparlörleri bulunan cihaz, multimedyanın ses ayağında da kullanıcıları böylece yalnız bırakmıyor. Bu özellikleri sayesinde IdeaCentre A700 ile ister televizyon izleyin, ister film keyfi yapın, ister oyun oynayın, isterseniz de müzik dinleyin, eğlencenizden ödün vermeyeceğinize emin olabilirsiniz.

TASARIM TUTKUSU
Tasarım tutkunlarını heyecanlandıracak bir çizgiye sahip olan ve ayrıntılarla görünümünü zenginleştiren IdeaCentre A700, sadeliği de geri plana atmamış. IdeaCentre A700’ü gereksiz ayrıntılarla boğmak yerine, oldukça sade bir görünüme kavuşturmayı başaran Lenovo, özellikle şık ekran çerçevesi altında bulundurduğu ışıklandırmasıyla hem işlevsel, hem de zengin görünüyor. Yine çerçevenin sağ tarafında dokunmatik tuşların olduğu bir alan bulunduran IdeaCentre A700, sağ tarafında optik sürücüsüne, sol tarafında ise bağlantılara yer veriyor. Böylece oldukça derli toplu bir görünüm sunan cihazı, teknolojinin tasarımla yoğrulduğu cihazlardan hoşlananların beğeneceklerini düşünüyoruz. Elbette satın alacağı cihazdan yüksek performans bekleyen kullanıcıların da Lenovo IdeaCentre A700’den memnun kalacaklarını belirtelim.

Lenovo IdeaCentre A700
Cihazın üzerinde şık bir web kamerası bulunuyor.

Lenovo IdeaCentre A700
Cihazın klavye ve faresi, kablosuz olmasıyla konfor sağlıyor.

ARTILAR
Zengin ve modern tasarımı, Blu-ray sürücüsü, geniş disk alanı, i7 işlemcisi.

EKSİLER
Kesinlikle bir eksi değil, ancak cihazda 3D desteği de bulunsa muhteşem olurdu.

TEKNİK ÖZELLİKLER

 • İşletim Sistemi: Windows 7 Home Premium
 • Ekran: 23 inç Full HD
 • İşlemci: Intel Core i7 740QM 1.73 GHz
 • Ekran Kartı: ATI Mobility Radeon HD 5650 1GB
 • Bellek: 4 GB DDR3
 • Sabit Disk: 1 TB
 • Optik Sürücü: Blu-ray
 • Bağlantılar: USB (6 adet), HDMI, eSATA, TV Tuner

————————– ● ————————–

Packard Bell OneTwo
Packard Bell OneTwo

Farklı bir seçenek arayan kullanıcıların beğenecekleri bir cihaz olarak dikkat çeken Packard Bell OneTwo, giriş seviyesi kullanıcılara hitap ediyor. Siyah ve beyaz alaşımlı tasarımı ve metal ayağıyla rakipleri arasında farklılık yaratan cihaz, 21.5 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Çoklu dokunmatik özelliği gösteren bu ekran ile multimedya uygulamalarına kolay erişim sağlayabiliyorsunuz. Elbette cihaz beraberinde kablosuz klavye ve fare de getiriyor. Kullanımı oldukça konforlu olan klavye ve fare setiyle, dokunmatik ekranın cazibesinden kurtulduğunuz anlarda da rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz. Packard Bell OneTwo’nun arka yüzünde LED aydınlatmalar bulunduran dokunmatik ekranının üzerinde, HD kalitesinde görüntü üretebilen bir web kamerası bulunuyor. Böylece ayrıca bir web kamerası ihtiyacını ortadan kaldıran Packard Bell OneTwo, ekranın altında ise çizgi halinde şık bir ışıklandırma sunuyor. Bu beyaz ışıklandırma bölgesi ile klavyenin tasarımına hareket katan Packard Bell OneTwo, bu ışıklandırma ile aynı zamanda klavyeyi de aydınlatacağından karanlık ortamlarda çalışma kolaylığı getiriyor. Sağ alt köşesinde yine beyaz ışıklandırmalarla süslenmiş dokunmatik bir tuş takımı bulunduran cihazın güç tuşu ise, ekranın tam altında orta bölüme konumlandırılmış.

HAFİF SIKLET
Intel Core i3 işlemcisi ile giriş seviyesi kullanıcıların ihtiyaçlarını tamamen karşılayacak olan Packard Bell OneTwo, 3.06 GHz hızında bir çekirdek gücü sunuyor. İkinci sınıf bir ekran kartı bulunan cihazın, oyunlarda iyi bir performans gösterdiğini söylemek zor. 3 GB DDR3 belleği bulunan cihaz, sabit diskiyle de sınırlı bir alan sunuyor. Yalnızca 320 GB gibi artık netbook’larda dahi rahatlıkla görebildiğimiz boyutta bir alanın sahibi olan Packard Bell OneTwo, optik sürücü olaraksa DVD-ROM bulunduruyor. Hemen hemen tüm bağlantılarını kasasının arkasında kapalı bir alanda bulunduran Packard Bell OneTwo, beş adet USB bağlantısına sahip. Kablosuz ağ desteğiyle çevredeki kablosuz bağlantıları yakalayabilen cihaz, ayrıca kablolu bağlantı sağlayabilmeniz için de Ethernet portu bulunduruyor.

İLGİNÇ TASARIM
Yazının giriş bölümünde bahsettiğimiz gibi farklı bir tasarıma sahip olan Packard Bell OneTwo, bu farklılığı özellikle metalik standıyla yaratıyor. Kaliteli bir malzemeyle işlenmiş olan stant ile cihazı masanızın üzerinde sağlam bir şekilde konumlandırabiliyorsunuz. İsteğe göre duvara da asılabilen Packard Bell OneTwo, bu imkanı kasasının arka kısmında bulundurduğu VESA Mount delikleri ile sağlıyor. Packard Bell OneTwo’ya ayırdığımız bölümün sonuna yaklaşırken, cihazın güçlü rakipleri karşısında cılız kaldığını, ancak farklı bir segmentte yer aldığını belirtmemiz gerekli. Daha çok ‘casual’ kullanıcıları mutlu edeceğini düşündüğümüz cihaz, elbette tasarımını ilginç bulanlar tarafından da yakından incelenecektir.

Packard Bell OneTwo
Packard Bell OneTwo, kablosuz bir klavye ve fare seti ile geliyor.

Packard Bell OneTwo
Cihazın DVD sürücüsü üst köşesinde bulunuyor.

ARTILAR
İlginç tasarımı, giriş seviyesi kullanıcılara uygun özellikler, çoklu dokunmatik ekranı.

EKSİLER
Sahip olduğu ekran kartı, kullanıcılara sunduğu kısıtlı sabit disk alanı.

TEKNİK ÖZELLİKLER

 • İşletim Sistemi: Windows 7 Home Premium
 • Ekran: 21.5 inç
 • İşlemci: Intel Core i3 540 3.06 GHz
 • Ekran Kartı: Nvidia GT320 1 GB
 • Bellek: 3 GB DDR3
 • Sabit Disk: 320 GB
 • Optik Sürücü: DVD±RW Double Layer
 • Bağlantılar: USB 2.0 (5 adet), Ethernet, kart okuyucu

————————– ● ————————–

HP TouchSmart 600-1030tr
HP TouchSmart 600-1030tr

TouchSmart 600-1030tr, her ne kadar rakiplerine nazaran daha eski bir model olsa da, sahip olduğu özellikleriyle hala formda olmasıyla teknolojinin son nimetlerinden yararlanmış rakiplerinden pek geriye düşmemeyi başarıyor. Dev cüssesi ve kalıplı yapısıyla dikkat çeken TouchSmart 600-1030tr, üzerinde bulundurduğu 23 inç büyüklüğündeki ekranıyla oldukça rahat ve kullanışlı bir çoklu dokunma deneyimi sunuyor. HP TouchSmart 3.0 yazılımıyla beraber gelen TouchSmart 600-1030tr, özelleştirilebilir arabirimi ile multimedya içeriklerini adeta elinizin altına getiriyor. Gelişmiş çoklu dokunma teknolojisi ile özellikle görseller üzerinde gerçekleştireceğiniz tutma ve döndürme gibi kullanışlı özellikleri hızla yerine getiren cihaz, Full HD ekranıyla da görüntüye olağanüstü derinlik ve netlik kazandırıyor. 16:9 görüntüleme oranına da sahip olan TouchSmart 600-1030tr, böylece özellikle filmlerde geniş ekranın nimetlerinden yararlanabilmenize olanak tanıyor.

ŞIK PİYANO SİYAHI
Piyano siyahı rengiyle oldukça parlak ve şık bir görünüm sergileyen TouchSmart 600-1030tr, yere sağlam basan ayaklara sahip. Arka tarafında açısını dilediğiniz gibi ayarlayabileceğiniz bir stant mandalı bulunduran, ekranının her iki yanında da bulundurduğu kaymayan ön ayaklarıyla da sağlamlığını koruyan TouchSmart 600-1030tr, parlak ekran çerçevesinde yalnızca bir adet komut butonu ve sevdiklerinizle görüntülü görüşmeler için kullanabileceğiniz bir web kamerası bulunduruyor. Ekranın alt tarafındaki sık işlenmiş dokuya sahip siyah renkli ızgara alanı altında da stereo hoparlörlerini saklayan TouchSmart 600-1030tr, ses kalitesiyle de kullanıcıları mutlu edecek. Böylece Full HD film ve oyun seanslarının yanı sıra yalnızca müzik dinlediğiniz anlarda da sizi yalnız bırakmayacak olan TouchSmart 600-1030tr, yanında getirdiği kablosuz klavye ve faresiyle de maksimum kullanılabilirlik sağlıyor. Bağlantıları hem yan tarafında, hem de arkasında toplayan TouchSmart 600-1030tr, üzerinde beş adet USB bağlantısının yanı sıra kablolu internet bağlantısı için Ethernet portu da bulunduruyor. Cihaz elbette Wi-Fi ve Bluetooth gibi kablosuz bağlantıları da destekliyor.

HALA FORMDA
Piyasaya sunulduğu dönemde sistem özellikleriyle oldukça iddialı görünen TouchSmart 600-1030tr, elbette rakiplerinin gerisinde bir performans gösteriyor. Fakat yine de oldukça kullanışlı bir profil çizen cihaz, Intel Core 2 Duo T6400 işlemci ve yerel olarak 256 MB hızında çalışan ancak paylaşımlı olarak 1919 MB’a kadar ulaşan Nvidia GeForce G200 ekran kartını üzerinde bulunduruyor. 500 GB gibi halen standart olarak sunulan bir sabit disk taşıyan cihaz, ayrıca yine pek çok rakibinde bulunduğu gibi 4 GB DDR3 bellekle birlikte geliyor.

HP TouchSmart 600-1030tr
HP TouchSmart 3.0 arabirimi oldukça kullanışlı.

HP TouchSmart 600-1030tr
Kablosuz klavye ve farenin kullanımı rahat.

ARTILAR
Geniş ekranı, dokunma teknolojisi, ses kalitesi, HP TouchSmart 3.0 arabirimi.

EKSİLER
Ekran kartı ve işlemcisiyle ne yazık ki rakiplerinin gerisinde kalıyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

 • İşletim Sistemi: Windows 7 Home Premium
 • Ekran: 23 inç Full HD
 • İşlemci: Intel Core 2 Duo T6400
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce G200 256 MB
 • Bellek: 4 GB DDR3
 • Sabit Disk: 500 GB
 • Optik Sürücü: Slot Loading DVD Yazıcı
 • Bağlantılar: USB (5 adet), Wi-Fi, Bluetooth, Ethernet

————————– ● ————————–

Dell Inspiron One
Dell Inspiron One

Giriş seviyesi için geliştirilmiş bir cihaz olan Inspiron One, sistem özellikleriyle bulunduğu alanın ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte bir ürün. Bunun yanı sıra tasarımıyla ise görselliğe önem gösteren kullanıcıların ilgisini pek çekmeyeceğini direkt olarak söyleyebileceğimiz Inspiron One, oldukça kalın bir gövdeye sahip. Ancak bu kalın çerçevenin ortasındaki dokunmatik ekranından bahsedecek olursak, rahat bir kullanım sunduğunu belirtebiliriz. 18.5 inç genişliğinde bir ekranı bulunan Inspiron One, HD çözünürlüğüne ulaşan bu ekranıyla çoklu dokunma deneyimini başarılı bir şekilde sunuyor. Gerek gösterdiği hassasiyeti, gerekse de tepki süresiyle kullanıcılara konforlu bir dokunma deneyimi yaşatacak olan Inspiron One, Touch Zone isimli alanıyla ise, kullanıcıları multimedya alanına davet ediyor. Bu alanı kullanarak yapışkan notlara, fotoğraf, video ve müziklere ulaşabiliyor ve internete erişim sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca oyun gibi uygulamalara da ulaşabileceğiniz bu alanda, daha pek çok ilginç uygulama bulunuyor.

DETAYLARA BAKIŞ
Sahip olduğu sistem özellikleriyle bulunduğu segmentin ihtiyaçlarını karşılayacak seviyede olan Inspiron One, üzerinde 2.70 GHz hızında çalışan Intel Pentium Dual Core E5400 işlemci taşıyor. DDR2 türünde olan 4 GB belleği ile ortalama bir performans sunan cihaz, ekran kartının yerleşik olmasından ötürü de yüksek performans sunamayacağını açık bir şekilde ortaya koyuyor. 500 GB kapasitelik sabit diski ile standartları koruyan cihaz, dokunmatik ekranıyla esnek bir kullanım sunmasının yanında elbette klavye ve fare desteği de getiriyor. Klavye ve farenin kullanımı tasarım itibariyle her ne kadar rahat olsa da, her ikisinin de kablolu olması ne yazık ki kullanım rahatlığına sınırlama getiriyor. Bu özelliğiyle All in One PC’lerin sunduğu konfora sırt çevirmiş olan Inspiron One, kullanıcıları bu noktada üzecektir. Üzerinde herhangi bir HDMI bağlantısı bulundurmayan Inspiron One, buna karşılık altı adet USB bağlantısıyla genel bağlantı ihtiyacını karşılıyor. Üzerinde bir optik sürücü de bulunduran cihaz, böylece arşivlemiş olduğunuz multimedya dosyalarına hayat vermenizi sağlayacak. Sahip olduğu hoparlörleriyle giriş seviyesi kullanıcıların ses ihtiyacını karşılayacak olan Inspiron One, yine de ek hoparlörle kullanıldığında daha iyi bir müzikal performans sergileyecektir.

SON SÖZLER
Az önce de bahsettiğimiz gibi Inspiron One tasarımıyla her ne kadar geniş bir alan kaplasa da, sahip olduğu VESA Wall Mount özelliği ile masanızın üzerinden rahatlıkla kaldırabileceğiniz bir ürün. Bu özelliği ile duvarınıza sabitleyebileceğiniz Inspiron One hakkında son değinmek istediğimiz nokta ise, ekranının üzerinde bulundurduğu web kamerası olacak. Entegre halde ekranının üzerinde görebileceğiniz bu web kamerası ile rahatça görüntülü sohbetler gerçekleştirebilirsiniz.

Dell Inspiron One
Cihaz kablolu klavye ve faresiyle kullanımı sınırlıyor.

Dell Inspiron One
Inspiron One, üzerinde bir DVD sürücü bulunduruyor.

ARTILAR
Multi-touch destekli ekranın kullanımı başarılı, Dell Touch Zone arabirimi

EKSİLER
Kaba ve kalın tasarım, kablolu klavye seti, HDMI yok.

TEKNİK ÖZELLİKLER

 • İşletim Sistemi: Windows 7 Home Premium
 • Ekran: 18.5 inç HD
 • İşlemci: Intel Pentium Dual Core E5400 2.7 GHz
 • Ekran Kartı: Entegre Intel GMA x4500
 • Bellek: 4 GB DDR3
 • Sabit Disk: 500 GB
 • Optik Sürücü: DVD Multi Recorder
 • Bağlantılar: USB (6 adet), Ethernet, kart okuyucu, kamera