reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo Legion Go Lite oyun cihazı yakında tanıtılabilir

Lenovo Legion Go Lite oyun cihazı yakında tanıtılabilir. Firma taşınabilir oyun cihazı pazarında gelecek görenlerden.

Lenovo Legion Go Lite taşınabilir oyun cihazı, iddialara göre yakında görücüye çıkarılacak ve gücünü yine AMD Ryzen Z1 işlemcilerden alacak. Normal Legion Go’dan tam olarak ne tarz farklar taşıyacağı bilinmeyen cihaz, yüksek ihtimalle fiyat-performans konusunda çok daha iddialı olacak. Mevcut modelden çok daha hafif olması beklenen Legion Go Lite, pazara sunulacak tek yeni taşınabilir oyun cihazı da olmayacak. Çünkü çok yakında detaylarına burada yer verdiğimiz ROG Ally X modeli de lanse edilecek. Legion Go için firma Türkiye lansmanında şunları aktarmıştı: “Lenovo Legion Go, Lenovo’nun oyunculara istedikleri yerde ve istedikleri şekilde oyun oynama konusunda daha fazla özgürlük sağlamak için şirketin geliştirdiği ilk Windows taşınabilir oyun cihazı. Cihaz, en üst düzey özellikleri arayan ve görsellerde daha azına razı olmayan oyuncular için tasarlandı. Mikro OLED ekranlı yeni Legion Glasses ve yeni Legion E510 7.1 RGB Oyun Kulak İçi Kulaklıkları ile birlikte, Legion oyun ekosisteminde büyük bir atılımı işaret ediyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Legion Go, Windows PC oyun gücünü, 8,8 inçlik Lenovo PureSight oyun ekranında oyunlara hayat veren AMD Ryzen Z1 Serisi işlemcilerle desteklenen taşınabilir bir mobil forma dönüştürüyor ve taşınabilir oyun deneyimini bir sonraki seviyeye çıkarma isteyen oyuncular için yeni Legion Glasses, mikro-OLED teknolojisinden yararlanarak cebe sığacak kadar büyük bir ekran izleme deneyimi sunuyor. 

Dünya çapındaki oyun hayranlarına esneklik ve seçim özgürlüğü getiren teknik yenilikler sunmasıyla tanınan Lenovo, PC’ler, aksesuarlar, yazılımlar ve hizmetlerden oluşan oyun ekosistemine en yeni giriş cihazı  Lenovo Legion Go’yu ekleyerek kullanıcıların kendi tarzlarında oyun oynamalarına olanak tanıyor.

AMD RNDA Grafik Kartına sahip AMD Ryzen Z1 Extreme işlemciye ve akıllı güç yönetimi teknolojisine sahip Lenovo Legion Go, Windows 11’i çalıştırır ve devasa 8,8 inç QHD+ ekranıyla oyunlara hayat veren, konsollara rakip grafik performansından oluşan güçlü bir kombinasyon sunuyor. 16:10 Lenovo PureSight oyun ekranı, oyunculara daha etkileyici bir ekran deneyimi sunuyor. Dokunmatik ekran, oyun ve günlük kullanım sırasında doğal ve sezgisel kontrol sağlıyor.  

Lenovo Legion Go ayrıca Super Rapid Charge2 desteğine sahip olup pilin yalnızca yarım saatte %70’e kadar şarj olmasını sağlıyor.Fişe takılıyken oyun oynarken, pili ekstra bozulmaya karşı koruyan ve aynı zamanda şarj sırasında normalde üretilen ısıyı da ortadan kaldıran bir güç bypass moduna da sahip. “

Lenovo Legion Go Lite yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER