reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo’dan iPhone kopyası akıllı telefon

Çin merkezli telefon geliştiricilerin büyük akıllı telefon üreticilerinin ürünlerini taklit etmesine alışkınız. Ancak söz konusu firma dizüstü bilgisayar sektöründe büyük bir söze sahip olan ve Motorola’yı bünyesine katarak akıllı telefon pazarından pay almak isteyen Lenovo olunca durum biraz değişiyor.

Geçtiğimiz haftalarda ilk görselleri basına sızdırılan Lenovo Sisley adlı akıllı telefon, sessizce satışa sunuldu. Gizmobic‘in belirttiğine göre 399 dolar fiyat etiketiyle Çin’de satışına başlanan cihazın detaylı görselleri de ortaya çıktı. Satış konusunda da Apple’ın tarzını benimseyen Lenovo’nun iPhone 6’nın görsellerine oldukça benzer görseller kullanması dikkat çekiyor.

Yeni iPhone modellerine dış görünüş olarak benzeyen Sisley modeli’nin özelliklerine baktığımızda ise orta segment bir akıllı telefonla karşılaşıyoruz. 5 inç Super AMOLED ekran, 1.2 GHz 4 çekirdekli Snapdragon 410 SoC işlemci, Adreno 306 grafik işlemci ve 1 GB RAM’e sahip olan cihazda ayrıca 16 GB hafıza, çift sim kart, LTE desteği, NFC ve 2.300 mAh’lık pil bulunuyor. Sisley’in altın, gümüş, siyah/gri ve pembe olmak üzere 4 farklı renk seçeneğine sahip olduğu da açıklanan detaylar arasında.

Lenovo her ne kadar kabullenmek istemese de Apple tarzı satış ve iPhone benzeri bir telefonla akıllı telefon pazarında yer alan firmanın önümüzdeki dönemlerde nasıl bir yol izleyeceği merakla bekleniyor. Lenovo Sisley ve iPhone 6’nın karşılaştırmalı görsellerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

lenovo sisley 1
iphone 1

lenovo sisley 2
apple2

lenovo sisley 3
iphone 3

lenovo sisley 4
iphonee

YORUMLAR