reklamı kapat

POPÜLER

LG, 3D pazarını fethetmeye hazırlanıyor

Halihazırdaki 3D teknolojisini yenisiyle değiştirebilmek ve bu teknolojiyi çok daha kullanışlı ve dolayısıyla da yaygın hale getirmek isteyen LG, uzun çalışmalarının meyvesini sonunda Türk tüketicilerle paylaştı. Avrupa’nın en önemli sertifikasyon kuruluşlarından ikisinin “titreşimsiz” sertifikasını layık gördüğü LG Cinema 3D TV, monitör, dizüstü bilgisayar ve projeksiyonları ile 3D pazarına tazelik getiriyor.

Advertisement

LG’nin Cinema 3D TV’lerinin en önemli özelliği “flicker free” yani titreşimsiz olmaları. Gözlükleri bildiğimiz 3D gözlükler gibi Active Shutter özellikte değil; yani görüntüleri önce bir göze sonra diğerine göndermek gibi bir durum söz konusu değil. Titreşimsiz denmesinin sebebi de bu; görüntüler aynı anda iki göze birden ulaşabiliyor. LG’nin FPR (Film Patterned Retarder) 3D panel teknolojisi bu noktada devreye giriyor. FPR ile TV izlemek için belli bir açıya ya da aktif gözlüklere ihtiyacınız olmuyor. Televizyon ekranı, 3D görüntüler için geniş bir görüş açısı sunuyor. Ekran parazitini de azalttığı için gözlerin yorulması engelleniyor. Gözlükler de aktif değil pasif nitelikte olduğu için pile ihtiyaç duyulmuyor. Elektrikli parçalar içermiyorlar veya şarj edilmeleri gerekmiyor. Bunun anlamı LG’nin 3D gözlüklerinin, sinemada 3D film izlemek için size verdikleri birkaç yüz gramlık gözlüklerin aksine yalnızca 16 gram ağırlıkta olduğu.
LG Cinema 3D TV
LG Cinema 3D TV LW650S, 55, 47 ve 42 inç ekran boyutlarına sahip. 2D’yi 3D’ye yükseltebilme ve eşsiz FPR teknolojisine sahip olması haricinde Cinema 3D TV’ler aynı zamanda akıllı televizyon özelliği de gösteriyor. LG uygulamaları ve dünyanın önde gelen küresel içerik sağlayıcılarının sunduğu geniş bir uygulama içeriği için önümüzdeki ayları beklememiz gerekecek. Minik ve çok iyi düşünülmüş bir detay: Televizyonun, Wii’nin Motion Plus özellikli kontrolörü gibi hareket algılayıcılı bir uzaktan kumandası var. LG mühendisleri “Smart TV’nin sekmeleri ve uygulamaları arasında rahatlıkla gezemedikten sonra ona Smart TV denmez” söyleminden yola çıkmış.
LG 3D Monitor
Yine aynı sertifikaya ve FPR 3D teknolojisine sahip LG Cinema 3D monitör D2342P, dünyanın ilk tek gövdede çift motorlu Full HD 3D projektörü LG CF3D ve LG A510 dizüstü bilgisayar, LG’nin tanıttığı 3D ürün portföyünün diğer ürünleri.
LG 3D Notebook
LG 3D Projektor