reklamı kapat

POPÜLER

QP5 Eclair soundbar

LG’den dar alanlara özel soundbar: QP5 Eclair

LG’den CES 2021’de dikkat çeken bir ürün daha geldi. Firma QP5 Eclair adını verdiği yeni soundbar birimini tanıttı. İşte detaylar;

Advertisement

LG QP5 Eclair soundbar birimi direkt olarak dar alana sahip kişilere hitap ediyor. Biliyorsunuz soundbar’lar genelde oldukça büyük oluyor. Bu durum elbette çevresel ve yüksek seviyede ses için iyi bir şey ancak herkesin öyle geniş yeri bulunmuyor. Bu konuda fark yaratan Eclair, 296 mm uzunluğunda, 59 mm yükseliğinde. Silindirik bir çizgisi bulunan ve beyaz rengiyle çok şık görünen ürün, ufak olmasına rağmen 320W gücünde 3.1.2 ses sunuyor. Ses teknolojisinin arkasında dünyaca ünlü Meridian yer alan LG QP5 Eclair, Dolby Atmos ile DTS:X gibi önemli ses teknolojilerini de eksik etmiyor. Bünyesinde HDMI ile USB portları yer alan ürün, istenirse bir subwoofer ile kombinlenebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG, CES 2021’de bu ufak soundbar yanında bir OLED monitör modeliyle de dikkat çekti

Bu LG UltraFine OLED Pro isimli modelde 31,5 inç bir OLED panel yer alıyor. Aşırı derin siyahlar ve inanılmaz canlı renkleri bir araya getiren monitör, açıklandığı kadarıyla 4K çözünürlük sunuyor. Arkasında akla gelebilecek her türlü giriş çıkış portu yer alan UltraFine OLED Pro, DCI-P3 ve Adobe RBG’nin yüzde 99’unu karşılıyor. Yani renk doğruluğu yüksek olan ve OLED panel sayesinde görüş açıları da yüksek olan monitör, halen kaça satılacak açıklanmıyor. Ancak 1 ms tepki süresine 60 Hz yenilemeye sahip modelin kesinlikle ucuz olması beklenmiyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung, OLED ekranlar ile dizüstülerin kamerasını da ekran altına alacak