reklamı kapat

POPÜLER

Covid-19

Türkiye’de Covid-19 aşısı olan kişi sayısını öğrenebileceğiniz sayfa

Sağlık Bakanlığı, Türkiye’de başlayan Covid-19 aşılama süreciyle alakalı rakam paylaşmaya başladı. Şimdilik rakam oldukça düşük.

Advertisement

Türkiye’de iki farklı noktadan gelen aşılar ile başlayan Covid-19 aşılama süreci, henüz yolun başında yer alıyor. Bu yüzden de haberi yazdığımız saat itibarıyla resmi olarak verilen rakam 235 bin seviyesinde yer alıyor. İşte bu rakama istediğiniz zaman buradaki sayfadan ulaşabileceksiniz. Türkiye’de aşılama sürecinin geniş rakamlara ulaşması maalesef çok ama çok uzun bir zaman alacak. Bu yüzden de kişisel önlemlerin hayati derecesiz halen aynı şekilde devam ediyor. Maske kullanımını kalıcı hale getirmek ve kişisel temizliğe büyük önem vermek gerekiyor. Aynı şekilde kalabalık yerlerden de mutlaka uzak durmak gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sağlık Bakanlığı Covid-19 aşısı için kısa süre önce Aşıla uygulamasını çıkardı

Söylendiği kadarıyla Covid-19 aşı kayıtları, Sağlık Bakanlığı’nın geliştirdiği “Aşıla” isimli mobil uygulaması üzerinden yapılacak. Aşı uygulanmadan önce mutlaka bu mobil uygulama üzerinden aşı uygunluğu kontrol edilecek, ancak kare kodu okutularak kaydı tamamlandıktan sonra aşı uygulaması yapılacak.

iOS, Android ve yeni nesil Huawei modelleri için hazırlanan ve buradan indirilebilen sağlık personeline yönelik uygulama için Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan resmi açıklama da şöyle: “Covid-19 pandemisi ile mücadelede aşılama en etkili yöntemlerin başında gelmektedir. T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen AŞILA Mobil Uygulaması ile hekimlerimiz ve sağlık personellerimiz kolay ve hızlı bir şekilde vatandaşlarımızın aşılanma sürecini takip edebilecektir.”

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle test ediyor