reklamı kapat

POPÜLER

Aşıla Sağlık Bakanlığı

Sağlık Bakanlığı Covid-19 aşıları için “Aşıla” uygulamasını duyurdu

Sağlık Bakanlığı, Covid-19 aşılama süreci özelinde özel bir uygulama hazırladı. Bu uygulamanın adı Aşıla ve önemi oldukça büyük.

Milliyet‘te yer alan habere göre Covid-19 aşı kayıtları, Sağlık Bakanlığı’nın geliştirdiği “Aşıla” isimli mobil uygulaması üzerinden yapılacak. Aşı uygulanmadan önce mutlaka bu mobil uygulama üzerinden aşı uygunluğu kontrol edilecek, ancak kare kodu okutularak kaydı tamamlandıktan sonra aşı uygulaması yapılacak. iOS, Android ve yeni nesil Huawei modelleri için hazırlanan ve buradan indirilebilen sağlık personeline yönelik uygulama için Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan resmi açıklama da şöyle: “Covid-19 pandemisi ile mücadelede aşılama en etkili yöntemlerin başında gelmektedir. T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen AŞILA Mobil Uygulaması ile hekimlerimiz ve sağlık personellerimiz kolay ve hızlı bir şekilde vatandaşlarımızın aşılanma sürecini takip edebilecektir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aşıla uygulaması önümüzdeki dönemde çok kullanılacak

Bu arada Sağlık Bakanlığı uygulama için buradan yer alan birçok video eğitimi de hazırlamış durumda. Bu videolarda uygulamanın nasıl kullanılacağı açık şekilde aktarılıyor. Hayat Eve Sığar uygulamasıyla Covid-19 konusunda gerçekten önemli bir kaynak oluşturan Sağlık Bakanlığı, Aşıla’yla da bu bitmeyen virüsten tamamen kurtulma sürecin iyi şekilde yönetecek gibi görünüyor. Ancak bunun doğruluğunu elbette zaman gösterecek.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle test ediyor