reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Targus

Targus’tan Covid-19 ürünü: Virüs öldüren UV klavye ışığı

Covid-19 döneminde temizlik çok büyük önem arz ediyor. Bu noktada Targus firmasından virüs öldüren UV klavye ışığı gelmiş durumda.

Advertisement

Biliyorsunuz Covid-19 salgını aktif olarak devam ediyor. Maalesef her gün binlerce insan bu virüs yüzünden hayatını kaybediyor. Covid-19’a karşı en önemli önlemlerin başında ise temizlik geliyor. İşte buna yardımcı bir ürün hazırlayan aksesuar ve çanta pazarının eski isimlerinden Targus, CES 2021’de dikkat çekmeyi başardı. Firmanın hazırladığı ürün tam olarak bir klavye üstüne konumlandırılması için tasarlanan UV ışık. Yukarıda görebileceğiniz gibi modern görünen bir tasarımı bulunan ışık, kullanılmadığı zaman klavye ve aynı zamanda yanındaki fareyi UV ışık kullanarak “yapabildiği oranda” virüslerden arındırıyor. Bu ürün özellikle ofis ortamları için çok güzel görünüyor. Çünkü ofiste yüksek hijyen kolay kolay sağlanamıyor ve ellerimiz üzerinden klavyeler çok ciddi oranda çok hızlı şekilde kirlenebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Targus imzalı ürün geniş bir kullanıcı kitlesi bulabilir

Tam adı Targus UV-C LED Disinfection Light olan model, firmanın açıklamasına göre altındaki ürünün üzerinden bakteri ve virüsleri yüzde 99 oranında temizleyebiliyor. Bunun için ürünün her saat en az 5 dakika çalıştırılması gerekiyor. Bu biraz kullanışsız görünüyor ancak firmanın buna da bir çözümü bulunuyor. Üründe bir hareket sensörü yer alıyor. Yani ışık otomatik olarak açılıyor ve siz ellerinizi klavyeye götürdüğünüz zaman kapanıyor. Ürün için henüz bir fiyat verilmiş değil.

İlginizi Çekebilir

Sony sonunda drone pazarına adımını attı