reklamı kapat

POPÜLER

LG G4’ün yeni yetenekleri görücüye çıktı [Video]

LG, 28 Nisan’daki LG G4 tanıtımı öncesi, yeni amiral gemisinde yer alacak yeni arayüze dair bir video daha yayınladı. UX 4.0 arayüzün yeteneklerinin sergilendiği videoda bir dizi yeni özellik tanıtılıyor.

LG özellikle akıllı telefonların en çok kullanılan uygulaması kameraya yoğunlaşmış durumda. Quick Shot ve Gesture Interval Shot adlı iki yeni kamera özelliği, kullanıcılara daha rahat ve daha kolay bir kamera deneyimi yaşatmayı amaçlıyor. Quick Shot özelliği, G4’ün arka kısmında yer alan ses açma tuşuna çift tıklayarak, telefon ekran kilidinde olsa dahi kolayca fotoğraf çekmeyi sağlıyor. Kullanıcılar böylece telefonu açıp kamera uygulamasını çalıştırmakla zaman kaybetmemiş oluyor. Kameraya ait bir diğer özellik Gesture Interval Shot ise, jest ve mimiklerle fotoğraf çekimini mümkün kılıyor. Kullanıcının önceden tanımladığı bir hareketle, kamera 4 adet sıralı kare yakalıyor.

Kişiye özel otomatik ses tonu ayarlayan Ringtone ID ve internette gezinirken hızlıca makale kaydeden Quick Memo Plus özellikleri de LG G4’te yer alacak diğer yeteneklerden. LG’nin çoğu özelliğini şimdiden görücüye çıkardığı LG G4 ve UX 4.0 arayüzüne dair tüm detaylara 28 Nisan’da ulaşacağız. Tüm gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.