reklamı kapat

POPÜLER

lg ux 4.0

LG G4’ün yeni UX 4.0 arayüzü böyle görünüyor [Video]

LG, bu ay tanıtacağı yeni amiral gemisine ait ekran panellerinden sonra, yeni UX 4.0 arayüzüne de görücüye çıkardı. Yeni arayüzle birlikte LG G4’te kameradan rehbere kadar birçok yenilik kullanıcıları bekliyor.

Güney Koreli üreticinin video yoluyla gösterdiği yeni arayüzünde, özellikle kamera kısmında bir dizi yenilik göze çarpıyor. Bunlardan ilki, telefonun arkasındaki ses tuşuna çift dokunarak ekran kilitliyken bile kamerayı çalıştırmaya yarayan Quick Shot özelliği. Tıpkı Samsung’un Galaxy S6’da sunduğu, ana ekran tuşuna çift dokunuşla kameraya ulaşılan özelliği gibi. Bir diğer özellik Expert kamera modu ise grupça fotoğraf çekilirken hızlı konum belirleme imkanı tanıyor.

LG G4’te ayrıca Smart Board adında kullanıcı dostu bir özellik yer alacak. Smart Board takvim, rehber, müzik ve sağlık uygulamaları gibi kaynaklardan bilgi toplayarak bunları tek bir widget’ta akış halinde gösteriyor. Smart Alert de kullanıcının alışkanlıklarına göre çeşitli aktiviteler sunuyor. Örneğin güneşli ve sıcak bir havada, Smart Alert sizi yürüyüşe veya bisiklet kullanmaya davet ediyor.

LG’nin yeni amiral gemisi G4 ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkacak yeni arayüzü UX 4.0’ı denemek için, LG G4’ün resmi tanıtım tarihi olan 28 Nisan’ı beklemek durumundayız.

YORUMLAR