reklamı kapat

POPÜLER

LG G5’in en detaylı çizimi ve özellikleri gün yüzüne çıktı [Video]

MWC 2016’da tanıtılması beklenen akıllı telefonlardan biri olan LG G5‘in tasarımı en net haliyle gözler önüne serildi. Daha önce tasarımı gizleyen bir kılıfla görüntülenen ve sadece belirli noktalarını gösteren fotoğrafları yayınlanan cihazın detaylı çizimleri ortaya çıktı.

Daha önce ortaya çıkan tasarımların bir araya getirildiği çizimde cihazın her köşesi detaylı olarak görülüyor. Neredeyse çerçevesiz bir ekrana sahip olmasıyla dikkat çeken LG G5’te, önceki modellerde arka tarafa konumlandırılan ses kontrol tuşlarının sola alınması dikkat çekiyor. Arka tarafta ise çift kamera yer alıyor ve bu kameranın hemen altında parmak izi okuyucu bulunuyor.

Söylenenlere göre LG G5’in kalbinde Snapdragon 820 işlemci yatıyor. Adreno 530 grafik işlemcinin yer aldığı telefonun 5,6 inç ekranının 2560 x 1440 piksel çözünürlüğünde olduğu ifade ediliyor. 4 GB RAM’in yer aldığı telefonun arka kamerasının birinin 16 megapiksel, diğerinin ise 8 megapiksel çözünürlüğünde olduğu da iddialar arasında. Bu kameranın 4K çözünürlüğünde video kaydı yapabildiği ve optik görüntü sabitleme özelliği sunduğu söyleniyor. 8 megapiksel çözünürlüğünde ön kameranın bulunduğu telefon selfie tutkunlarını da memnun edeceğe benziyor. USB-C girişine sahip olacağı belirtilen cihazın 8,2 kalınlığında gövdeye sahip olacağı iddia ediliyor.

YORUMLAR