reklamı kapat

POPÜLER

LG G5’in ilk görseli ve detaylı özellikleri ortaya çıktı

2016’da piyasaya sürülmesi beklenen amiral gemisi akıllı telefonlarla ilgili yeni bilgiler devam ediyor. Hatırlayacağınız üzere bu ayın başlarında LG G5’in teknik özellikleriyle ilgili bazı iddialar ortaya atılmıştı. Şimdi ise telefonun hem kamera bölümü göründü hem de donanımı hakkında daha detaylı bilgiler paylaşıldı.

Daha önceden de belirtildiği üzere LG G5’in tamamen metal bir gövdeye sahip olduğu görülebiliyor. Çift kameraya sahip cihazın arka tarafında 16 megapiksel ve 8 megapiksel çözünürlüğünde kameranın yer aldığı söyleniyor. Lazer otofokus özelliğine sahip kameranın olduğu kısımda ayrıca kalp ritmi ölçümü yapılabileceği de söylenenler arasında. Selfie kamerasının da 8 megapiksel çözünürlüğünde olduğu söylenen cihazda daha önce iddia edilen göz okuyucunun bulup bulunmayacağı henüz bilinmiyor.

lg g5
Gelecek yıl piyasaya sürülecek olan amiral gemilerinin neredeyse tamamında yer alması beklenen Snapdragon 820 işlemci LG G5’te de yer alıyor. RAM’in ise 3 GB olması bekleniyor. 3.000 mAh’in üzerinde bir pille geleceği düşülen cihazın pilinin çıkarılamayacağı ancak microSD kart takmanın mümkün olacağı da iddialar arasında yer alıyor. Birçok telefonda kullanılmaya başlanan USB-C’nin de LG G5 ile birlikte karşımıza çıkması bekleniyor. Telefonun tek hoparlörü ise arka kısımda konumlandırılıyor. Cihazın bu teknik özelliklerle LG G2 sahiplerini kendisine çekebileceği belirtiliyor.

Önceki iddialarda cihazın 5,6 veya 5,8 inç boyutunda ekrana sahip olacağı söyleniyordu ancak son çıkan iddia telefonun 5,3 inç boyutunda bir ekran barındıracağını gösteriyor. Üst tarafında kızılötesi sensöre yer verecek olan modelde bir de basınç algılayıcı bulunacağı söyleniyor. Bu algılayıcının ortam basıncını mı algılayacağı yoksa iPhone 6s’teki gibi ekrana uygulanan basıncı mı ölçeceği ise gizemini koruyor. Reddit’te mobile_leaks adlı kullanıcının paylaştığı bilgilerin doğruluğu hakkında kesin bir bilgi bulunmuyor. Resmi bilgileri öğrenmemiz içinse cihazın duyurulacağı beklenen 2016 Mobil Dünya Kongresi’ni beklememiz gerekiyor.

*Haberin ana görseli LG G4’e aittir.

YORUMLAR