reklamı kapat

POPÜLER

iPhone

LG G7 ThinQ ve iPhone X kamera karşılaştırması [Video]

LG’nin kısa bir süre önce tanıttığı G7 ThinQ ile iPhone X’un kameraları karşı karşıya geldi. Macrumors tarafından yapılan karşılaşmada telefonların kameraları mercek altına alındı. Apple’ın geçtiğimiz yılın son çeyreğinde satışa sunduğu yeni iPhone modeli iPhone X, optik yakınlaştırma yapabilen kameraya sahipken, LG’nin amiral gemisi telefonu G7 ThinQ’da F/1.6 diyaframlı ve F/1.9 diyaframlı 16 megapiksellik kameralar yer alıyor.

Bu kameralardan birincisi 71 derece, ikinicisi ise 107 derecelik çekim açısında sahip. iPhone X’da ise F/1.8 diyaframlı 12 megapiksel ve F/2.4 diyaframlı 12 megapiksel kamera bulunuyor. Portre modu ve portre aydınlatma özellikleriyle fark yaratan iPhone X’da portre modu için telefoto lensten de faydalanılıyor. LG G7 ThinQ’da ise portre modu özelliği yer alsa da telefon bu özellik için objektif teknolojisi yerine yazılımdan yararlanıyor. MacRumors’un paylaştığı fotoğraflara bakıldığında her iki telefonla da çekilen görsellerin iyi kalitede olduğunu belirtmek istiyoruz.

Sonuç: iPhone X’mu yoksa LG G7 ThinQ mu daha başarılı?

Renk doğruluğu açısından iPhone X’un LG G7 ThinQ’nun bir adım önünde olduğunu söyleyelim. İsterseniz lafı uzatmayalım ve karşılaştırma görselleriyle sizleri başbaşa bırakalım.

Video