reklamı kapat

POPÜLER

LG GT540 Optimus incelemesi

Fakat dokunmatik teknolojisi kapasitif değil, dirençsel. Hassasiyetinin zayıf olduğunu söylemek yanlış olur fakat belirli bir miktar basınç gerektirdiğinden kapasitif modeller kadar rahat bir kullanım sunmuyor. Cihazın üst kısmında standart 3.5 mm kulaklık girişi bulunuyor. Böylece LG Optimus ile birlikte istediğiniz kulaklığı kullanabildiğiniz gibi hoparlör setlerine de bağlayabiliyorsunuz.

ANDROID VE ŞIKLIK

Cihaz Android işletim sisteminin 1.6 versiyonu ile çalışıyor. Her ne kadar eski bir sürüm olsa da, dokunmatik ekranda başarılı bir arayüz sunan işletim sistemi, uygulama adına da her geçen gün zenginleşiyor. Şüphesiz Apple App Store ile kıyaslanabilecek seviyeye henüz ulaşmadı. Zaten LG GT540 ile, diğer tüm Android işletim sistemli cihazlarda olduğu gibi uygulama dükkanı Market yüklü gelmiyor ve kullanılamıyor. Cihazın ana ekranı beş adet boş sayfadan oluşuyor. Bunlara başarılı widget uygulamalarının yanı sıra uygulama kısayollarını da dizebiliyorsunuz. Böylece ana ekranı teknoloji dünyasındaki gerçek anlamında bir masaüstü gibi kullanabiliyorsunuz. İşletim sisteminin cihaza kattığı diğer avantajlar ise Google servislerine kusursuz uyum. Haritalardan, Gmail’a, takvimden rehbere kadar tüm servisleri Google altyapısı üzerinden kullanabiliyorsunuz. Cihazın sağ yan yüzüne konumlandırılan özel arama tuşu sayesinde tek dokunuşla Google üzerinde arama yapabilmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

BAŞARILI KAMERA

LG Optimus üzerinde 3 megapiksel çözünürlük sunan otomatik netlemeli bir kamera bulunuyor. İki kademeli olarak tasarlanan ve çok pratik bir kullanım sunan kamera tuşu, çekim sırasında üzerine düşeni fazlasıyla yerine getiriyor. Başarılı arayüz ve yüz algılama özellikleri sayesinde günlük çekimlerinizde birincil görüntüleme cihazınız olabilir. Netleme hızı biraz yavaş olsa da yakın modunda oldukça kısa mesafeden netleyebiliyor ve netleme konusunda hata yapmıyor. Maalesef kameranın video kayıt performansı vasat. Yaptığınız çekimlere entegre GPS modülü sayesinde yer imi de ekleyebiliyorsunuz. GPS ayrıca diğer tüm konum tabanlı servislerden yararlanma imkanı tanıyor. Android işletim sisteminin 1.6 versiyonuyla sınırlandırılmış olması üzücü olsa da LG GT540 sunduğu yazılımsal, donanımsal özellikler ve farklı tasarımıyla piyasada olmasından memnun olduğumuz bir cihaz. Genç kesim için iyi bir alternatif olduğunu düşündüğümüz Optimus, kamerası, Wi-Fi bağlantısı, 3G desteği ve kullanışlı arayüzüyle çoğu kullanıcı için  ihtiyaçları karşılamanın ötesine geçebilir.

TASARIM

-4YILDIZ-

KULLANIM KOLAYLIĞI

-4YILDIZ-

PERFORMANS
-5YILDIZ-

ARTILAR
3G, Wi-Fi, GPS ve çok başarılı kamera.

EKSİLER
İşletim sistemi yükseltilemiyor, ekran hassasiyeti düşük.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Şebeke
• GSM ve HSDPA

Ekran
• 320×480 piksel dokunmatik LCD

Hafıza
• 130 MB dahili
• MicroSD hafıza kartı (32 GB maksimum)

Kamera
• 3 megapiksel, otofokus, yüz algılama

Multimedya Desteği
• MP3, AAC, WMA, DivX, WMV

Bekleme / Konuşma Süresi
• 500 / 5.5 saat

Bağlantılar

• USB 2.0, Bluetooth, Wi-Fi, GPS

Boyutlar
• 109 x 54.5 x 12.7 mm

Ağırlık

• 115.5 gram

İLGİLİ HABERLER