reklamı kapat

POPÜLER

LG Quantumdot TV

LG, Quantum Dot teknolojili TV’leriyle iddialı geliyor

LG, ocak ayında Las Vegas’ta düzenlenecek olan Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES), TV ailesinin en yeni üyesi Quantum Dot teknolojili 4K ULTRA HD TV’lerini görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Yeni LG TV’ler, geleneksel LCD TV’lere oranla çok daha geniş bir renk aralığı ve doygunluğu sunuyor.

LG’nin Quantum Dot teknolojili ekranları, sahip oldukları geniş renk dizisi sayesinde 4K video gösterimi için oldukça ideal bir alan oluşturuyor. 2 ve 10 nanometre arasında değişen boyuttaki nano kristalleri kullanarak çalışan Quantum Dot teknolojisi sayesinde bu küçük kristaller boyutlarına göre değişen farklı renkler yayıyor. LCD arka ışıklandırmasının önüne yerleştirilen kuantum noktaları sayesinde görüntülerin renk üretim hızı ve ekran parlaklığı ciddi boyutlara ulaşabiliyor.

Quantum Dot teknolojisi ile birlikte IPS ekranların kalitesi de bir adım öteye taşınıyor. LG’nin yüksek renk hassasiyetine sahip ve geniş görüş açılı IPS panellerinin renk üretim hızında, TV’nin içine yerleştirilen kuantum noktacıkları sayesinde geleneksel LCD/LED TV’lere göre yüzde 30’dan fazla artış sağlıyor.

LG’nin yeni 4K ULTRA HD TV’leriyle ilgili daha detaylı bilgilere CES 2015’ten sonra ulaşacağız.

İLGİLİ HABERLER