reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

LG’den uygun fiyatlı taşınabilir lazer projektör

Lazer projektörlerin fiyatının çok yüksek seviyelerde olduğu malum. Özellikle bir de bu projektörler taşınabilir boyutlarda olursa fiyatlar iyiden iyiye yükseliyor. LG’nin geliştirdiği yeni taşınabilir lazer projektör ise diğerlerine göre uygun sayılabilecek fiyatıyla ön plana çıkıyor.

Advertisement

Yaklaşık 2 kilogram ağırlığında olan LG ProBeam isimli projektör rahatlıkla her yere taşınıp kullanılabiliyor. 2 bin lümen parlaklık değeriyle çok canlı bir ekran deneyimi vadeden projektör, 120 inç ekran yansıtabiliyor. Projektörün sunduğu çözünürlük ise maalesef Full HD. Gönül isterdi ki böylesine dev bir ekranda 4K çözünürlük keyfi yaşanabilsin ancak tabii ki bu hamlenin fiyatı düşük tutmak için yapıldığını akıldan çıkarmamak gerek.

HDMI ve ses çıkışlarına sahip olan projektörde USB girişi de bulunuyor. Bluetooth desteği sayesinde projektöre kablosuz kulaklıkla bağlanmak veya yine kablosuz bir ses sistemiyle bağlantı kurmak mümkün oluyor. LG’nin televizyonları gibi LG ProBeam’de de WebOS işletim sistemi kullanılıyor. Bu işletim sistemi sayesinde akıllı televizyonlardaki her özelliğe ulaşılıyor. Böylece her zaman yanınızda bir akıllı televizyon taşımanız mümmkün oluyor. LG ProBeam bugünden itibaren bazı online mağazalarda satışa sunulmuş durumda. 1.500 dolar fiyat etiketine sahip projektörün ülkemizde satılıp satılmayacağıyla ilgili olarak henüz herhangi bir bilgi bulunmuyor.