reklamı kapat

POPÜLER

LG’nin yeni akıllı saati benchmark testinde göründü

LG’nin yeni akıllı saati LG Watch Sport ve LG Watch Style’ın tasarımları geçtiğimiz günlerde internet ortamına sızmıştı. Şimdi ise LG Watch Sport’un benchmark testi ortaya çıktı ve böylece cihazın teknik özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinme şansı yakalıyoruz.

Öncelikle cihazın yuvarlak hatlara sahip olduğunu ve Android Wear 2.0‘la geleceğini zaten biliyoruz. Teknik detaylara inildiğinde ise saatin 4 çekirdekli 1.09 GHz hızında çalışan işlemciden güç aldığı görülüyor. Cihazda ayrıca 653 MB RAM bulunuyor. Henüz saat ortalıkta yokken Swordfish kod adlı bir Android Wear 2.0 saatin piyasaya sürüleceği iddiaları gündemdeydi. Saatin benchmark testinde de bu kod ismin kullanılmış olması iddiaları doğrular nitelikte.

Benchmark testinde görünenlerin haricinde bazı iddialar da mevcut. 1,38 inç büyüklüğünde ekranla geleceği söylenen cihazın ekranının 480 x 480 piksel çözünürlüğünde olacağı söyleniyor. 4 GB dahili depolama alanıyla müzik veya fotoğraf gibi dosyaları kendi bünyesinde depolayabileceği söylenen cihazın 430 mAh pil ile bir günü rahatlıkla tamamlayabileceği düşünülüyor. LTE özelliğiyle telefona bağlanmaya gerek kalmadan arama yapabileceği belirtilen cihazda GPS ve NFC özelliklerinin de yer alacağı söylenenler arasında. Son olarak LG Watch Style IP67 suya dayanıklılık sertifikasına sahipken LG Watch Sport’un IP68 sertifikasıyla suya daha fazla dayanıklı olacağı dile getiriliyor. LG Watch Style’ın 249 dolar ve LG Watch Sport’un ise 349 dolara önümüzdeki dönemlerde satışa sunulması bekleniyor.