reklamı kapat

POPÜLER

LG’nin yeni amiral gemisi G3, 2 TB’lık genişletilebilir bellekle geliyor

LG‘nin yeni amiral gemisi G3‘ü 27 Mayıs‘ta tanıtacağını daha önce paylaşmış, takip eden haftalarda gelen görüntülere ve “sızan” detaylara yer vermeyi de ihmal etmemiştik. LG’nin Güney Kore’de gizli bir etkinlik düzenleyerek yeni telefonunu çoktan tanıttığı söylentileri dolaşsa da, birilerinin bir şeyleri sızdıracağı aşikardı. Zira firmanın İngiltere sitesine yüklenen teknik özellikler belgesi doğruysa LG G3’ün genişletilebilir belleği 2 TB kapasiteye sahip olacak.

LG’nin İngiltere merkezinde birilerinin parmağı kaymadıysa, G3’ün bellek alanını 2048 GB’a kadar genişletmek mümkün olacak demektir. Tabii bunun için öncelikle daha piyasada adı bile duyulmamış 2 TB’lık bir microSD karta ihtiyaç olduğu düşünüldüğünde kafamız karışmıyor değil. Ancak bu özellik, LG’nin yeni amiral gemisini önümüzdeki aylarda yaşanacak gelişmelere karşı güvence aldığı anlamına geliyor da olabilir. Sonuçta 2 TB’lık kartlar meydana çıktığında bu kartları takamayacağınız telefonları tercih etmek istemeyebilirsiniz.

Teknik özellik belgesinde yer alan diğer ayrıntılar ise daha önce duyduğumuz ve yer verdiğimiz üzere; 2 GB RAM’li Snapdragon 801 işlemci, 1.440×2.560 piksel çözünürlüğe sahip 5,5 inçlik ekran, 13 megapiksellik arka kamera ve 3.000 mAh pili kapsıyor. Yarın, yani 27 Mayıs’ta resmen tanıtılacak olan G3’ün tüm detaylarını yine burada, LOG’un internet sayfasında bulabilirsiniz.

YORUMLAR