reklamı kapat

POPÜLER

Öğrenciler paraları yetmeyince kendi 3D yazıcılarını üretti [Video]

Piyasada bulunan 3D yazıcılardan çok daha az parça kullanılarak üretildiği için oldukça düşük maliyete sahip olan kendi üretimleri yazıcıya Deltaprintr adını veren ekip, projelerini büyüterek seri üretime geçmek amacıyla Kickstarter üzerinden destek toplamaya başladılar. 425 dolar destek ile sahip olunabilen ön sipariş haklarının tamamını dolduran projeye şu ana kadar 150 bin doları aşkın destek sağlandı.

deltaprintr-2
Destekçilerine yazıcıları demonte halde yollayacak olan ekip, kutunun içerisine bir adet de montaj kılavuzu koyuyor. Böylece maliyetlerin daha aşağı çekilerek satış fiyatının düşürlmesi hedefi de sağlanmış oluyor. 3D yazıcının kullandığı kutupsal koordinat sistemi, geleneksel kartezyen sistemlere göre 100 mikron çözünürlüğü daha hızlı hareket ederek sunuyor. İzlediği yazım metodu sayesinde sektördeki mevcut yazıcılarda birim inçküp maliyeti 5 doların üzerinde iken Deltaprintr’da bu maliyet sadece 0,34 dolar olarak belirtiliyor.

Projelerine destek aşamasını büyük olasılıkla başarı ile tamamlayacak bu genç mucitler, öncelikli hedeflerini ise yazıcılarını eğitim kurumlarının kullanımına sunmak olarak belirtiyor.

3D BASKI ÖRNEKLERİ
deltaprintr

VİDEO