reklamı kapat

POPÜLER

Little Nightmares incelemesi

Hiç çocukken sahip olduğunuz, şimdi baktığınızda absürt gelen kabuslarınız oldu mu? Kirlenmemiş hayal gücünüzün sunduğu yaratıcılığın can sıkıcı bir yan etkisi… LIttle NIghtmares işte sizi böyle bir kabusun içine götürüyor ve işin kötü yanı, büyümüş olanlara bile hiç de absürt görünmüyor.

Little Nightmares, İsveçli bir bağımsız oyun geliştirici ekibi olan Tarsier Studios’un ellerinden çıkma ilginç bir korku oyunu. Mayıs ayı içinde İsveç’in Malmö kentinde gerçekleştirilen Nordic Game isimli bir oyun etkinliğine katıldık. Bu etkinlikte kuzey topraklarından çıkma pek çok büyük ve küçük çaplı oyunla buluşma imkanı bulduk. Hani insan pek fark etmiyor ama, yalnızca geçtiğimiz yıl Battlefield 1, Division, Inside ve Clash Royale gibi yapımlar bu topraklarda hayat buldu. Etkinliğe bulunan herkesin yer aldığı akşam yemeğine de katıldık, sofraya oturduk, insanlarla kaynaştık.

Yaklaşık 1.000 kişi yemeklerimizin servis edilmesini beklerken, salona Little Nightmares oyununun ana karakterinin giydiği sarı yağmurlukları giymiş birkaç kişi girdi ve insanlara şu an dahi düşündüğümüzde görüntüsü midemizi kaldıran pişmemiş et ikram etti (Neyse ki tadı fena değildi). O sırada henüz oyunu oynamamıştık. Şimdi dönüp bakıyoruz da, oyunun sahip olduğu rahatsız edici içerik herhalde ancak bu kadar iyi resmedilebilirdi.

DEVAMI ▼