reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Logic3’ten Ferrari konseptli ultra lüks seri kulaklıklar

Cep telefonu ve dizüstü bilgisayarından sonra şimdi de sıra kulaklığına geldi: Ferrari konseptli lüks kulaklıklar Logic3 tarafından üretildi. Logic3, iPod/iPhone dock’ları, hoparlörler ve oyun ekipmanları üreten bir firma. Son olarak hem kulakiçi hem kulak çevresi kulaklıklardan oluşan ve ek olarak da dört adet hoparlör içeren Ferrari by Logic3 koleksiyonunu tanıttı.

Advertisement

Logic3’ün ses konusundaki uzmanlığı ile Ferrari’nin mükemmellik arayışını bir araya getiren Ferrari by Logic3 koleksiyonunun üretim süreci, Ferrari tarafından oldukça yakından takip edilmiş. Logic3’ün belirttiğine göre markanın karakterinin her bir ürüne doğru yansıtılmış olduğundan emin olmak için Ferrari ekibi de işe dahil olmuş. Seri, Ferrari Cavallino Collection ve Scuderia Ferrari Collection olmak üzere ikiye ayrılıyor.
Ferrari by Logic3
Ferrari Cavallino Collection, Ferrari’nin ikonik GT otomobillerinden ilham almış. Malzeme ve estetik anlamında o serinin lüks tasarımının izleri taşıyan koleksiyonun T350 ve T250 model adlı kulak çevresi kulaklıkları bulunuyor. Bunlar dışında koleksiyonda başka parçalar da mevut. Bu seri özellikle lüks görünümü ile dikkat çekiyor. Metal yüzeyler ve deri kullanımı tasarımda öne çıkan detaylar.
Ferrari by Logic3
Scuderia Ferrari Collection ise Ferrar F1 takımının hız, rekabet ve teknolojik devrim özelliklerinden ilham alıyor. Serideki kulaklık ve hoparlörlerin tasarımlarında da kırmızı renk öne çıktığı gibi F1 yarışlarına ait bazı öğelerin kullanıldığı göze çarpıyor. R200, R300 ve P200 kulaklıklarda karbon fiber gibi dayanıklı ama hantal da olmayan malzemelerin kullanıldığını görüyoruz.

Ürünlerin kendi sitesinde her bir seriyi ve ürünlerini tek tek inceleyebilirsiniz. İki seride toplam 13 ürün bulunuyor. Kulaklıkların ses kaliteleri ya da bu anlamda birbirlerinden ne kadar farklılaştıkları konusunda açıkçası bir fikrimiz yok. 99 pound ile 599 pound arasında değişen fiyatlara sahip ürünler, internet sitesinde ön siparişe açık. Çoğunun piyasaya çıkış tarihi olarak Nisan 2012 denmiş.