reklamı kapat

POPÜLER

LTE destekli Apple Watch 3’te kullanıcıları bezdiren hata

20 Eylül 2017

Geçtiğimiz hafta tanıtılan ve LTE desteğiyle dikkat çeken Apple Watch Series 3 daha piyasaya sürülmeden önemli bir problemi olduğu ortaya çıktı. Cihazı test eden basın mensupları tarafından fark edilen bu problem Apple tarafından da kabul edildi.

Apple Watch 3 kullanıcıyla buluşmadan önce yabancı teknoloji mecraları tarafından test edilmeye başlandı. Fakat cihazın en dikkat çekici özelliği olan LTE desteği Apple Watch 3’ü deneyenleri yarı yolda bıraktı. Bu akıllı saatin LTE desteği iPhone’unuzu evde bırakarak koşuya çıkmanıza, sahile gitmenize veya alışveriş yapıp dönmenize olanak sağlıyor. Fakat bu özelliği kullanmak istediğinizde büyük bir sorun çıkıyor: Apple Watch 3 yabancı kablosuz ağlara bağlanıyor. Elbette aslında bu ağın şifresini bilmediğinden interneti kullanamıyor. Cihazın operatör desteğini kullanmak yerine kablosuz ağı kullanmaya çalışması ise Apple Watch 3’ün en dikkat çekici özelliğini kullanılmaz hale getiriyor.

Farklı kaynaklardan yapılan şikayetlerin ardından Apple konuya dair resmi bir açıklamada bulundu. Durum “Apple Watch Series 3’ün yabancı kablosuz ağlara bağlantığını, bu sebeple interneti kullanamadığı gibi operatör servisinden de yararlanamadığını fark ettik. Bu problemi çözecek bir yazılım güncellemesi üzerinde çalışıyoruz. “ sözleriyle özetlendi.

Apple Watch 3’ün bu problemi yeni bir üncellemeyle çözecek gibi görünüyor. Fakat bu güncellemenin ne zaman kullanıma ise sunulacağı henüz belli değil.