reklamı kapat

POPÜLER

Lüks saat üreticisi Android Wear’lı akıllı saatini tanıttı

Dünyanın ünlü lüks saat üreticilerinden biri olan Movado, yeni saatiyle birlikte bu kez akıllı saat pazarına çıkartma yaptı. Movado’nun alışıldık tasarımını korumaya devam eden Movado Connect şık tasarımı ve yetenekleriyle kendisine hayran bırakıyor.

Minimalist bir tasarım anlayışına sahip olan saatte yuvarlak bir ekran bulunuyor. Ekranın hemen üst kısmında bulunan nokta, 12’yi temsil ediyor. Movado’nun ikonik olan bu tasarımı, göze oldukça hoş görünüyor. Saat bu haliyle Movado’nun klasiklerindne biri olan Museum modeline oldukça benziyor. Saatin çevresinde klasik modellerde olduğunun aksine net bir çerçeve bulunmuyor. Aslında ekranın etrafında siyah bir alan bulunuyor fakat arayüzle bütünleşen alan herhangi bir şekilde rahatsızlık yaratmıyor. Ayrıca saatin tamamen yuvarlak olduğunu ve Moto 360 gibi ekranın kesintiye uğramadığını belirtmek gerekiyor.

Dışarıdan bakıldığında dikkat çekici olan saatin teknik özellikleri hakkında maalesef fazla bir bilgi bulunmuyor. Movado büyük ihtimalle saatle ilgili detayları daha sonra açıklayarak heyecanı artırmayı düşünüyor. Daha önce akıllı saat özellikleri taşıyan Bold Motion isimli mekanik saati piyasaya süren Movado’nun bu ilk gerçek akıllı saatinde Android 2.0 işletim sistemine yer veriliyor. Movado Connect’in 5 farklı tarzda 495 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacağı belirtiliyor. Çıkış tarihi olaraksa sonbahar ayları işaret ediliyor.