reklamı kapat

POPÜLER

Lüks saat üreticisi Breitling pilotlara özel ilk akıllı saatini tanıttı [Video]

Akıllı saat piyasasında hareketlilik durmaksızın sürüyor. Özellikle Apple Watch‘un duyurulmasıyla birlikte akıllı saat üreticileri artık saatlerine daha fazla fonksiyon eklemek istiyor. Bu da saatlerin esas amacından sapmasına sebep oluyor. Lüks saat üreticisi Breitling’in pilotları baz alarak geliştirdiği yeni saati ise yalnızca zamanla ilgili fonksiyonlara odaklanarak diğer saatlerden ayrılmayı başarıyor.

Cockpit B55 Connected isimli bu İsveç saatini ilk bakışta analog bir saat zannetmeniz mümkün. Çünkü dışarıdan oldukça hoş görünen mekanik bir saate benziyor. Saatin asıl yetenekleri ise telefondaki uygulamayla bağlantı kurulduğunda ortaya çıkıyor. Uygulamada bulunan özellikler yine tamamen zaman odaklı olarak geliştirilmiş ve saat ile alakası olmayan hiçbir özelliğe yer verilmemiş. Örneğin farklı zaman dilimine sahip bir ülkeye uçuş gerçekleştirildiğinde uygulama üzerinden gerekli ayar yapılıyor. Uçak iniş yaptığında saat otomatik olarak bulunduğunuz bölgeye göre ayarlanmış oluyor.

breit3
Saatin yanında bulunan küçük tuşlardan temel ayarlar gerçekleştirilebiliyor. Uygulama ise yapılan ayarları kaydediyor ve iniş yapıldığında bunun kolayca paylaşılmasını sağlıyor. Eğer istenirse alarm da kurulabiliyor ve saatin uyarı vermesi sağlanıyor. B55’in içerisinde bir aydınlatma yer alıyor ve böylece karanlık ortamlarda dahi saati görmek kolaylaşıyor. Bunun yanı sıra alarm çaldığında da yine bu ışık aracılığıyla kullanıcı haberdar ediliyor.

saat
Şimdilik bu saatin fiyat ve çıkış tarihiyle ilgili herhangi bir bilgi bulunmuyor. Fakat gelecek hafta gerçekleştirilecek olan dünyaca ünlü saat etkinliği Baselworld’de tüm detayların ortaya çıkması bekleniyor. Bir önceki modeli olan B50’nin 7 bin dolar seviyesinden satıldığını göz önünde bulundurduğumuzda bu modelin de yine oldukça yüksek bir fiyattan satışa sunulacağını söyleyebiliriz.

VİDEO

YORUMLAR