reklamı kapat

POPÜLER

Lumia uygulamalarına destek bitiyor

Windows 10 ile birlikte yeni bir döneme giren Microsoft, eski uygulama ve servislerini bir bir elden geçirmeye başladı. Yazılım devi resmi blogundan yaptığı açıklamayla birçok Windows Phone uygulamasına artık destek vermeyeceğini duyurdu.

30 Ekim’den itibaren yeni güncelleme almayacak uygulamalar arasında Lumia Storyteller, Lumia Beamer, Photobeamer, Lumia Refocus, Lumia Panorama ve Video Uploader yer alıyor. Ayrıca yine bu tarihten itibaren Lumia Storyteller, Lumia Beamer, Photobeamer ve Lumia Refocus online servisleri de tarihe karışacak.

Microsoft’un söz konusu uygulama ve servislerini kapama kararının arkasındaki neden ise Windows 10. Yeni işletim sistemiyle birlikte tüm hizmetlerini tüm platformlarla uyumlu bir şekilde çalıştırmayı planladıklarını belirten yazılım devi, yeni uygulamalarını da bu doğrultuda geliştirmeye devam ettiklerini ifade etti.

Söz konusu uygulamaları daha önce indirenler bunları kullanmaya devam edebilecek ancak Lumia Storyteller, Lumia Beamer, Photobeamer ve Lumia Refocus online servisleri de kapanacağı için bu uygulamaları kullanmak bir anlamda mümkün olmayacak.