reklamı kapat

POPÜLER

Nintendo’ya Britney Spears baskısı

Kim Kardashian‘ın mobil oyununun başarısının ardından Nicki Minaj ve Jason Statham gibi ünlüler de mobil oyun işinin peşine düştü. Ancak mobil oyunlar henüz bu kadar hayatımızda yokken de popüler ünlülerin oyunları vardı. Şimdilerde bu ünlülerden birinin geri dönmesi için Nintendo‘ya yoğun bir baskı yapılıyor.

90’ların pop ikonu Britney Spears‘ın dönemin en popüler şarkıcılarından biri olduğu kuşkusuz. Hatta öyle ki Disney temelli Briney Spears’ın ilk olarak Gameboy Advence’e sonrasında PS2’ye çıkmış bir dans oyunu bile mevcut. Nintendo’nun hazırladığı Britney’s Dance Beat oyunu, her ne kadar belirli bir hayran kitlesine hitap etse de dönemin eğlenceli dans oyunlarından biriydi. Şimdilerde bunu unutmayan hayranlar ise Nintendo’nun açtığı kapıdan Britney Spears’ı oyun dünyasına geri getirmeye çalışıyor.

Nintendo kendi internet sitesinde yaptığı bir ankette Super Smash Bros. oyununda hangi Nintendo karakterini eklemeleri gerektiğini soruyor. Oylama sonucunda en çok talep gören karakteri oyuna eklemeyi düşüneceğini belirten Nintendo, her ne kadar çoktan seçmeli bir soru sormamış olsa da hayranları teknik olarak bir Nintendo oyun karakteri olan Britney Spears’ı Super Smash Bros.’a getirmek için boşlukları doldurmuş bile. Formun nasıl doldurulacağını açıklayan hayranlar, Britney Spears’ın geri dönmesini gerçekten istiyor gibi görünüyor. 3 Ekim’de bitecek oylama sonrası Britney Spears’ın gerçekten de çoğunluğun tercihi olup olmayacağı merak konusu. Ancak asıl soru Nintendo’nun buna nasıl bir tepki vereceği.