reklamı kapat

POPÜLER

Nintendo’nun ilk mobil oyunu belli oldu

30 Ekim 2015

Nintendo dün gerçekleşen basın toplantısında uzun zamandır gizliliğini koruyan ilk mobil oyununu detaylandırdı. Eğer bir Mario, Zelda ya da Pokemon bekliyorsanız çok üzüleceksiniz.

İlk olarak kafalarda oluşmuş olabilecek bir karışıklığı giderelim. Daha önce Pokemon Go isimli mobil oyundan bahsetmiştik ancak Pokemon Go, Nintendo’nun da yatırım yaptığı Pokemon Company’nin bir oyunu olduğu için, Nintendo’dan destek alsa da teknik olarak bir Nintendo oyunu değildi. Nintendo şimdi herkesin merakla beklediği ilk mobil oyununu duyurdu ancak bu mobil oyun tam olarak beklenilen oyun mu orası biraz tartışmalı.

Mart 2017’ye kadar beş tane mobil oyun çıkarmayı planlayan Nintendo’nun ilk oyunu Miitomo olacak. Eğer Wii U veya 3DS kullandıysanız, Miitomo’nun aşağı yukarı nasıl bir oyun olacağı gözünüzde canlanmıştır. Nintendo cihazlarında kendiniz için oluşturduğunuz avatarların yer aldığı Miitomo, iletişim sıkıntısı çeken kullanıcılar için geliyor. Miitomo’nun esas amacı kendini ifade etmekte çekinen ve utanan kullanıcıların Mii’leri aracılığıyla diğer kullanıcılarla iletişime geçmesi. Çok fazla detaylandırılmayan oyun Mart 2016‘da dijital mağazalarda yerini alacak. Ücretsiz olacağı belirtilen oyunda oyun içi eklemeler alınabilecek. Nintendo’nun sonraki dört mobil oyununun ise ücretli olacağı belirtildi.

YORUMLAR