reklamı kapat

POPÜLER

Nintendo’nun yeni mobil oyunu belli oldu: Legend of Zelda

Nintendo, Switch‘i satışa sunduğu günden beri çok hareketli zamanlar yaşıyor. Hibrit konsolun gördüğü ilgiden bir hayli memnun olan firmanın mobil oyun çalışmaları da son sürat devam ediyor.

Nintendo’nun mali başarısından sık sık bahsettik ancak bu noktada ilgi odağımız hep Switch oldu. Zira Wii U ile dev bir hüsran yaşayan firmanın yeni konsolunun bir anda yok satması ister istemez odağı konsola çevirdi. Ancak Switch ile beraber çıkan yeni Zelda oyununun da konsoldan aşağı kalır yanı yok. Hatta konsoldan fazla satarak ilginç bir istatistiğe de imza attı. Globalde 2,74 milyon Nintendo Switch ile beraber 2,76 milyon Legend of Zelda: Breath of the Wild satıldı. Oyunun Wii U versiyonuyla bu sayı 3,84 milyon kopyaya çıkıyor ki bu sayılarla beraber Breath of the Wild Nintendo’nun en hızlı satılan çıkış oyunu oldu. Aynı zamanda serinin de en hızlı satılan oyunu olmayı başardı.

Ancak söz konusu Zelda olunca esasen bu başarı çok da şaşırtıcı değil. Nintendo’nun en popüler serilerinden olan Legend of Zelda’nın kendini mobilde bulması ise an meselesi. Wall Street Journal’ın haberine göre Nintendo Legend of Zelda’nın mobil oyunu için kolları sıvamış durumda. Super Mario Run’dan sonra Nintendo’nun hangi serisinin mobile taşınacağını merak ediyorduk, görünen o ki bir sonraki şanslı isim Zelda oldu. Mobil oyunun dinamiklerine dair herhangi bir bilgi yer almazken, şimdilik Nintendo’dan da resmi bir açıklama gelmiş değil. Ancak WSJ oyunun 2017’nin ikinci yarısında mobil mağazalarda kendine yer bulacağını belirtiyor.