reklamı kapat

POPÜLER

pokemon

Konsola yepyeni bir Pokemon oyunu geliyor

Pokemon Go’nun hızlıca popüler hale gelmesi, Pokemon markasının ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Yalnızca Pokemon adını yaşatmaya devam etmekle yetinmeyen oyun, AR oyunlarının doğru şekilde tasarlandığında insanları nasıl kendisine bağımlı hale getirebileceğini de tüm dünyaya gösterdi. Pokemon’un bu başarısının ardından bir sonraki hamlenin ne olacağı merak ediliyordu. Görünüşe bakılırsa Pokemon, telefonlardan sonra bu kez de salonlarımızı fethetmeye niyetli.

Siliconera’nın haberine göre Pokemon oyunlarını geliştirmesiyle tanınan Game Freak isimli şirket, şu sıralar yeni oyunlarını geliştirebilmek için yeni çalışanlar arıyor. Şirketin yayınlanan ilanında “herkesin bildiği bir yapımda” karakterler, yaratıklar ve eşyalar tasarlayabilme yeteneğine sahip 3D tasarımcıların arandığı ifade ediliyor. Ayrıca ilanda Wii U ve PS Vita seviyesinde seviyesinde modeller geliştirebiliyor olmanın da önemli olduğuna dikkat çekiliyor.

İlanda direkt olarak Pokemon veya Nintendo Switch isimleri geçmiyor. Ancak işin içinde Game Freak girdiğinde akla ilk olarak Pokemon’un gelmesi kaçınılmaz oluyor. Ayrıca ilanda konsol oyunlarının modellemeleriyle ilgili ibarelerin olması oyunun konsol oyunu olma ihtimalini güçlendiriyor. İddialar, Nintendo Switch için çıkacak olan oyunun Pokemon Sun ve Moon gibi ana bir oyun olacağını gösteriyor. Eğer iddialar doğru çıkarsa bu yapımın konsol odaklı olarak geliştirilen ilk Pokemon oyunu olacağı dile getiriliyor. Oyunun detaylarının önümüzdeki dönemlerde netleşmesi bekleniyor.