reklamı kapat

POPÜLER

Mario iOS’e geliyor!

Pokemon GO‘nun yarattığı heyecanı yeni yeni üstümüzden atmışken bir başka efsane de mobilde yerini alıyor. Apple’ın iPhone 7 lansmanında Nintendo’nun ilk gerçek akıllı telefon oyunu duyuruldu ve bu oyun kale kale prensesi arayan Mario‘dan başkası değil.

Apple lansmanından önce iPhone 7 ile ilgili hemen her bilgi sızdı. Hatta yeni nesil iPhone’ların renk seçeneklerinden aksesuarlarına kadar merak uyandıracak tüm bilgiler bir şekilde internette yerini aldı. Ancak Apple her tanıtımda olduğu gibi bu tanıtımda da bizi şaşırtmayı başardı. Nintendo Mario’yu iOS’e getiriyor.

Daha önce Miitomo isimli tam da oyun sayılamayacak bir uygulamayla karşımıza çıkan Nintendo 2017’ye kadar beş mobil oyun geleceğini belirtmişti. Ancak Mario’nun mobile gelmesi işleri bambaşka bir noktaya taşıyor firma için. Pokemon Company üzerindeki yüzde 30’luk hissesine rağmen Pokemon GO’nun Nintendo’ya kazandırdıkları düşünülünce Mario gibi “ağır topların” mobile geçiş yapması firmanın küllerindeki alevi iyice harlayacaktır. Tabii oyunun iOS’e özel olduğunu eklemeden geçmeyelim. Android kullanıcıları yasta

Video oyun efsanesi Shigeru Miyamoto‘nun bizzat tanıttığı oyun Super Mario Run ismini taşıyor. Oyunda Mario sabit koşuşuna devam ederken dokunarak Mario’yu zıplatabiliyor, engelleri aşabiliyor, düşmanları öldürebiliyorsunuz. Alışılmış yatay tasarım yerine dikey olarak geliştirilen Super Mario Run tek elle oynanabiliyor. Oyunda bölümleri aşacağınız koşuların yanı sıra bir de “dövüş modu” bulunuyor. Dünyanın dört bir tarafındaki oyunculara ya da arkadaşlarınıza karşı yarışacağınız oyunda süreniz dolana kadar ölmeden altınları toplamaya çalışıyorsunuz.

Tanıtımın en heyecanlı duyurularından biri olan Super Mario Run yıl sonunda App Store’da yerini alacak. Nintendo’nun bir sonraki mobil oyun hamlesini ise merakla bekliyoruz. Bir Legend of Zelda gelir mi dersiniz?

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Mario iOS’e geliyor!” için bir cevap

  1. misafir dedi ki:

    Daha habere tıklamadan Ninsu’nun yazdığını tahmin etmek zor olmadı (swf)

    Oyun hakkında konuşacak olursak tek el ile kullanım sağlamak adına bence oynanabilirlikten ödün vermişler. Bir kere sabit koşu Mario’nun ruhuna aykırı bir eylem! Sonic değil ki bu arkadaş sabit koşsun.. O kaplumbağaları ve tünel girişlerini tutturmak iki kat zor olacak, daha doğru dürüst zıplayamadan kaçan puan kutuları arkamızdan ağlayacak 😥