reklamı kapat

POPÜLER

Nokia Lumia 720 incelemesi

LUMIA AİLESİ GENİŞLİYOR. NOKIA, EN İYİ PERFORMANSLI ÖN YÜZ KAMERASINI LUMIA 720‘DE KULLANICILARA SUNUYOR. KENDİ FOTOĞRAFLARINI ÇEKMEYİ ÇOK SEVEN YA DA SKYPE’TAN SIK SIK GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME YAPANLARA DUYURULUR

Nokia Lumia 720, Lumia serisinin orta direk modeli. 999 liralık fiyatla piyasaya sunulan akıllı telefon, Nokia’nın alüminyum kasalı Lumia 925’i tanıtılana kadar piyasadaki en ince Windows Phone 8 işletim sistemli akıllı telefondu. 9 mm’lik kalınlığıyla Lumia 720 bu şerefi 8,5 mm’lik Lumia 925’e kaptırdı.

İNCE VE HAFİF
Bu yılın Mobil Dünya Kongresi’nde en uygun fiyatlı Lumia olarak tanıtılan Lumia 520 ile aynı anda duyurulan Lumia 720, 4,3 inçlik ekrana sahip. Lumia 920’deki gibi 720’de de IPS LCD panel kullanılmış. AMOLED ekranlarla karşılaştırıldığında özellikle beyazı daha parlak yansıttığı görülüyor. Ancak 800×480 piksellik ekran çözünürlüğü ve 217 ppi’lık piksel yoğunluğu oranı genel olarak ekran performansını düşüren etkenler. Lumia’ların renkli, yumuşak hatlı, sade ama çevredekilerin dikkatini çeken tasarım anlayışının artık iyice rayına oturduğunu ve serinin bilinirliğinin iyice yaygınlaştığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Lumia 720’de de capcanlı renkli kasalar mevcut. Satın almak isterseniz, kırmızı, sarı, mavi, siyah ve beyaz, seçenekleriniz arasında. Biraz daha köşeli olması dolayısıyla kasası Lumia 920’ye daha çok benziyor. Ancak tabii ki ondan çok daha hafif. Ağırlığı yalnızca 128 gram. 4,3 inçlik ekranın altında Windows Phone 8 işletim sisteminin tuşları bulunuyor. Sağ yanda ses kontrolleri, tuş kilidi ve kamera tuşu mevcut. Kulaklık girişi üst tarafta. Lumia 720’nin arka kapağı çıkarılamadığı için cihazın 2000 mAh’lik pilini değiştirmek mümkün değil. Aynı şekilde SIM kart ve SD kart için girişler de gövde üzerine gömülü.

YORUMLAR