reklamı kapat

POPÜLER

Huawei yine dünyanın en ince akıllı telefonunu yaptı

Huawei, “dünyanın en ince akıllı akıllı telefonu” olduğunu iddia ettiği Ascend P6‘yı resmi olarak tanıttı. 6,18 mm kalınlıkla iPhone 5 (7,6 mm kalınlığında) ve Galaxy S4’ü (7,9 mm kalınlığında) geride bırakan akıllı telefon, şirketin ilk metal kasaya sahip cihazı olma özelliğine sahip.

Gücünü 1,5 GHz hızında çalışan dört çekirdekli işlemciden, 2 GB RAM’den ve 2000 mAh kapasiteli pilden alan Ascend P6, 8 GB dahili depolama alanı ile birlikte geliyor. 1280×720 piksel çözünürlük sunan (yaklaşık 312 ppi) 4,7 inç ekranın kullanıldığı akıllı telefonda, Android 4.2.2 işletim sistemi ve Huawei’nin Emotion adlı arayüzü (önceki versiyona göre 300’ün üzerinde yenilikle geliyor) kullanılıyor.

Bağlantı noktaları arasında Wi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot, Bluetooth 3.0, yakın saha iletişimi (NFC) ve micro-USB’nin yer aldığı akıllı telefonun arkasında 8 megapiksel otofokuslu, LED flaşlı ve HDR destekli bir kamera, ön tarafında ise 5 megapiksel kamera mevcut. Cihazın arkasında yer alan kamera ile 1080p (30fps), ön yüzeyinde bulunan kamera ile 720p video kaydı yapmakta mümkün. Bu arada cihazın ön tarafındaki kamera güzellik modunu da sizlere sunuyor. Bu mod sayesinde cildinizin dokusunu otomatik olarak pürüzsüzleştirebilir ve gözlerinizin netliğini ayarlayabilirsiniz. Kamerada 4 cm makro modu bulunuyor. 120 gram ağırlığındaki akıllı telefon için tasarlanan lastik kılıflar ve akıllı telefonun kenarlarını çevreleyen tamponlar akıllı telefonunuzu dilediğiniz gibi şekillendirmeye olanak tanıyor. Şu anda Çin’de piyasaya sürülen akıllı telefon temmuz ayında 18 ülkede, yıl sonuna kadar da 100’ün üzerinde ülkede kullanıcıların beğenisine sunulacak. Akıllı telefonun yurt dışındaki satış fiyatı ise yaklaşık 450 euro olacak.

VİDEO