reklamı kapat

POPÜLER

M2 işlemcili MacBook Air

M2 MacBook Air ile M2 MacBook Pro arasında performans farkı var mı?

Alım aşamasında “M2 işlemcili MacBook Air ile M2 işlemcili MacBook Pro arasında performans farkı var mı?” diye sormuş ya da soracak olabilirsiniz.

M2 işlemcili 13 inç MacBook Pro ve M2 işlemcili MacBook Air, yapılan sentetik performans testlerine göre beklendiği gibi aynı seviyede bir performans ortaya koyuyor. Ancak iki model arasında çok önemli bir fark bulunuyor. Air’de aktif bir fan yer almıyor. Pro ise yüksek soğutma getirebilen aktif olarak çalışan bir fana sahip. Bu nedenle Pro sürüm performansını daha uzun süreler boyunca üst seviyede tutabiliyor. Air’deki M2 işlemci uzun süreli ağır yükler altında ısındığı zaman performans kısabiliyor. Bunu satın alım aşamasında mutlaka göz önüne almak gerekiyor. Fakat M2 Air özelinde devasa performans düşüşü beklenmemesi gerekiyor. ARM temelli yeni nesil Apple Silikon işlemcilerin ısı yönetimi çok iyi seviyede yer alıyor.

“Yeni M2 çipimizi dünyanın en popüler iki dizüstü bilgisayarı olan MacBook Air ve 13 inç MacBook Pro ile buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz.” diyen Apple Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak sözlerini şöyle sürdürüyor: “M2 çipi temel alarak bütünüyle yeniden tasarlanan ve göz alıcı dört renk seçeneğiyle sunulan MacBook Air, daha büyük ekranı, daha güçlü kamerası ve tüm gün süren pil ömrüyle daha ince, daha hafif ve daha hızlı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu performansı ve özellikleri bir araya getiren, fansız tasarıma sahip böylesine ince ve hafif bir dizüstü bilgisayarı, yalnızca Apple çip ile oluşturabilirsiniz. M2 çip, 13 inç MacBook Pro’da da yerini alıyor. İnanılmaz bir performans sağlayan bu çip, sahip olduğu ProRes hızlandırma, 24 GB’a kadar bellek ve 20 saate kadar pil ömrü özellikleriyle en kolay taşınan profesyonel dizüstü bilgisayarımızı daha da mükemmelleştiriyor.”

M2 işlemcili MacBook Air öncesinde gelen modeller Apple Mac Studio ve Studio Display