reklamı kapat

POPÜLER

Mac Parallels Desktop 15

Mac bilgisayar sahiplerini sevindirecek oyun haberi [Video]

Mac bilgisayar sistemleri oyun konusunda PC tarafı kadar desteklenmiyor. Bunu çözen yazılımlardan Parallels Desktop, yeni sürümüyle çıtayı yükseltiyor.

Mac bilgisayar sistemlerinde sanal makine altyapısıyla Windows çalıştırmanıza imkan tanıyan en popüler yazılım Parallels Desktop güncellendi. Yeni sürüm ile ilk olarak Apple Metal üstünden sunulan DirectX 11 desteği öne çıkıyor. Bu sayede sanal makineye kurduğunuz Windows üstünde çalışan oyunlar artık yüzde 15 daha performanslı çalışıyor. Elbette sanallaştırma nedeniyle bir performans kaybı oluyor ancak yine de getirilen yeni destek hatırı sayılır oranda artış sağlayacak izlenimi oluşturuyor. Bu arada yeni sürümde macOS Catalina’nın “Sidecar” özelliği de aktif olarak destekleniyor. Bu özellik sayesinde iPad modelleri bilgisayarlara ikinci bir monitör olarak atanabiliyor. Parallels Desktop bu destekle Windows uygulamalarını iPad’e aktarılabiliyor. Bu da özellikle profesyonel kullanıcılara büyük fayda sağlayacak izlenimi oluşturuyor. Artık Xbox One’ın Bluetooth kontrolcüsünün kullanılabildiği yazılım, Apple Pencil için verilen desteği de artıyor. Artık Mac sistemlerde daha iyi bir deneyim sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Parallels Desktop yeni sürümüyle Mac bilgisayarın kapasitesini artırıyor

Kullanışlı özellikler getiren Parallels Desktop 15, 99 dolar fiyat etiketine sahip. Eski sürümlerin sahipleri yeni sürüme 49 dolar ödeyerek geçiş yapabiliyor.