reklamı kapat

POPÜLER

macOS Mammoth
macOS Mammoth

Mac deneyimine büyük yenilikler getirecek macOS Mammoth konsepti

Kısa bir süre önce ortaya çıkan iddialarda Apple’ın yeni işletim sisteminin Monterey veya Mammoth olarak adlandıtılacağı belirtilmişti.

Apple’ın haziran ayında Monterey’i duyurumasının ardından önümüzdeki yıl duyurulacak işletim sisteminin macOS Mammoth olarak adlandırılacağı belirtiliyor. 9to5Mac internet sayfası 2022’de çıkacak işletim sisteminin konsept çalışmasını paylaştı. Paylaşılan görsellere bakıldığında konsept çalışmanın daha minimalist bir tasarıma sahip olduğu görülüyor. Masaüstünün yeniden tasarlandığı konseptte dinamik bir menü çubuğu yer alıyor. İyileştirilmiş UI öğeleri de konseptte göze çarpıyor. Daha basit tasarlanan sekme çubuğu kullanıcı deneyimini artırıyor. Bildirim merkezi, güvenlik kontrolü ve menü sekmesinin de yeniden tasarlandığı konseptte iOS ile hayatımıza giren Uygulama Arşivi özelliğinin de gelmesi muhtemel görünüyor. Uygulama Arşivi özelliğinin gelmesi durumunda uygulamaların klasörler halinde daha düzenli bir şekilde sunulması bekleniyor.  Widget konusunda da yeni işletim sisteminde yenilikler görmeyi bekliyoruz. Apple’ın kişisel asistan servisi Siri’de de kullanıcılara geliştirmeler sunulacağı ifade ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni macOS işletim sistemi ne zaman yayınlanacak?

Yeni duvar kağıtlarıyla gelmesi beklenen macOS işletim sisteminin önümüzdeki yıl haziran ayında gerçekleşecek Dünya Geliştiriciler Konferası’nda tanıtılması bekleniyor. Haziran ayında geliştiriciler için yayınlanmasını beklediğimiz yeni işletim sisteminin eylül veya ekim ayında final sürümünün yayınlanacağını belirtebiliriz.

Haberde kullanılan görseller 9to5Mac sayfasından alınmıştır

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın