reklamı kapat

POPÜLER

Mac için güçlü bir Photoshop alternatifi: Affinity Photo [Video]

Konu fotoğraf düzenleme olduğunda akla ilk gelen program Adobe’nin meşhur Photoshop’u oluyor. Ancak İngiltere tabanlı Serif adlı firmanın geliştirdiği Affinity Photo, bu algıyı bozarak fotoğrafçıların ilk tercihi olmayı hedefliyor.

Modern bilgisayarların gücünü sonuna kadar kullanarak yüksek performans sunmayı hedefleyen Affinity Photo, sunduğu başarılı özelliklerle de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Adobe’nin Photoshop yazılımının 25 senelik bir temele oturtulmuş olduğunu ve yeni bilgisayarlara odaklanmakta zorlandığını dile getiren Serif, geliştirdikleri yazılımların hedefinde direkt olarak günümüz bilgisayarlarının olduğunu belirtiyor.

Şu an yalnızca Mac kullacınıcılarına sunulan yazılım, geliştiricinin sitesi üzerinden betaya kayıt olunarak kullanılabiliyor. Beta sürecinde 10 gün boyunca ücretsiz olan yazılımın tam sürümü yayınlandıktan sonra 50 dolar fiyat etiketine sahip olacağı belirtiliyor. Tek seferlik ödenen ücretin ardından 2 sene boyunca ücretsiz güncelleme desteği alınıyor. Yazılımın henüz belli olmayan bir tarihte Windows platformuna da adım atacağı belirtiliyor.

photo1
Ayrıntılı nesne seçim özelliği sayesinde saç tellerini bile seçebilmek mümkün oluyor.

photo2
Gölgelendirme ve ışıklandırmalar yapılabiliyor.

photo3
Yapay ışık kaynağı eklenebiliyor.

photo4
Geriye dönerek tüm düzenlemelere göz atılabiliyor.

photo5
Derinlik hissi yaratılabiliyor.

photo6
İstenen nesne fotoğraftan kaldırılabiliyor.

photo7
Tek tuşla filtre uygulanabiliyor.

VİDEO