reklamı kapat

POPÜLER

MacBook Pro’da devrimsel yenilikler bekleyenlere kötü haber

Son çeyrek rakamlarına göre MacBook satışları dibe vurmuş durumda. Piyasada olan modellerin teknik bakımdan eskimesi ve yeni MacBook’ların satışa sunulacağı beklentisi, müşterileri yeni bilgisayar satın almak yerine beklemeye itiyor. Ancak yeni ortaya çıkan iddialar doğruysa yeni MacBook Pro‘da olması beklenen birçok özellik başka bahara kalmış olabilir. 

Bir süre önce öne sürülen iddialarda yeni nesil MacBook Pro’ların ekranının hemen alt kısmında dokunmatik bir panel yer alacağı söyleniyordu. Bu panel aracılığıyla birçok uygulamaya hızlıca ulaşabileceğimiz ya da kısayolları kullanabileceğimizi ifade ediliyordu. Ayrıca Touch ID‘nin MacBook Pro’ya entegre edileceği ve böylece parmak izini okutarak bilgisayara giriş yapmanın mümkün olacağı da söylenenler arasındaydı. Söylenenlere bakılırsa yeni MacBook Pro beklendiği gibi devrimsel yeniliklerle gelmeyecek. Bunun yerine MacBook’ta olduğu gibi daha ince bir tasarım, yeni kelebek mekanizmalı klavye ve Force Touch’lı trackpad’i bünyesinde barındıracak.

Büyük bir düşüş yaşayan MacBook’ların bu değişikliklerle toparlanması bir hayli zor görünüyor. Fakat bu söylenenler şimdilik iddia olduğu için Apple’ın nasıl bir MacBook Pro ile karşımıza çıkacağını bekleyip göreceğiz.

İLGİLİ HABERLER