reklamı kapat

POPÜLER

MacBook’un bağlantılarını artıran aksesuarlar Kickstarter’da yerini aldı

MacBook‘ta sadece USB-C girişinin bulunması, birden fazla giriş kullanmak isteyenleri zor durumda bırakıyor. Bu durumu çözmek isteyen geliştiriciler, Kickstarter’da bu amaca yönelik olan aksesuarlarını bir bir satışa çıkarıyor. Bahsi geçen ürünlerden ikisi olan InfiniteUSB ve HydraDock, hem kullanım kolaylığıyla hem da başarılı tasarımlarıyla öne çıkmayı başarıyor.

infinite2
InfiniteUSB aslında MacBook’tan daha önce ortaya çıkan bir projeydi ancak sadece normal USB portlarında işe yarıyordu. USB-C için geliştirilen yeni versiyon, öncekiyle aynı tasarıma sahip. Kablo USB-C’ye bağlandıktan sonra kablonun bir diğer ucu lightning, USB veya micro USB cihazlarla bağlantı sağlıyor. Bilgisayara bağlanan kısmın arkasında bir diğer giriş olduğu için istendiği kadar kablo arka arkaya takılabiliyor. Sadece 10 bin dolar bağış istemesine rağmen 200 bin doların üzerinde destek gören cihaz 14 dolara satın alınabiliyor. Teslimatların ise haziran ayında gerçekleştirileceği ifade ediliyor.
hydra
HydraDock ise InfiniteUSB’ye nazaran çok daha kapsamlı bir çözüm sunuyor. Yine bilgisayarın USB-C girişine bağlanan cihaz, MacBook’un altına konuluyor ve aynı zamanda bilgisayar standı görevini de üstleniyor. Cihazın üzerinde 4 adet USB 3.0, 2 adet USB-C (sadece veri transferi için), HDMI , Mini DisplayPort,  SDXC, Ethernet ve son olarak 3,5 milimetrelik kulaklık girişi yer alıyor. Kickstarter’da istediği rakamı çoktan aşan cihaz 129 dolara satın alınıyor ve cihazların haziran ayında kullanıcılara teslim edileceği belirtiliyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“MacBook’un bağlantılarını artıran aksesuarlar Kickstarter’da yerini aldı” için bir cevap

  1. schizophrenia dedi ki:

    4 adaptörü tek potada eritmeleri güzel fakat bu fiyata belkin vb. büyük üreticilerden alternatif ürünler hemen gelecektir.