reklamı kapat

POPÜLER

Yeni MacBook’un bağlantı kıtlığına şık çözüm

11 Mayıs 2015

MacBook’un USB-C girişi her ne kadar dizüstü bilgisayar sektörüne yeni bir soluk getirmiş olsa da bilgisayarında birden fazla giriş kullanmak isteyen kişiler bu durumdan pek de hoşnut değil. Bunun farkında olan geliştiriciler cihaza birden fazla bağlantı noktası sağlayan cihazlarını piyasaya sürüyor. Bu cihazlardan biri olan Hub+, Kickstarter’da destekçilerini bekliyor.

Hub+’ın üzerinde 2 adet USB-C, bir adet SDXC kart okuyucu, bir mini DisplayPort ve 3 adet de USB-A şarj girişi yer alıyor. İçerisinde 400 mAh kapasitesinde pil barındıran cihaz bu haliyle iPhone 6’ya 2,5 saatlik ekstra konuşma süresi sağlayabiliyor. Göze hoş gelen alüminyum tasarımıyla sağlamlık konusunda da endişeye yer bırakmayan cihaz, adeta MacBook‘un bir parçası gibi görünüyor. Şimdilik yalnızca gri renge sahip olan Hub+’ın 250 bin dolarlık kilometre taşının aşılmasının ardından uzay grisi ve altın renklerinin de satışa sunulacağı dile getiriliyor.

Kickstarter‘da yalnızca 35 bin dolarlık destek beklemesine rağmen kısa süre içerisinde 160 bin doları geride bırakan projenin sıradaki hedefine ulaşabilmesi için 35 günü daha bulunuyor. 79 dolar fiyat etiketine sahip cihazın kullanıcılarla buluşacağı tarih ise bu yılın temmuz ayı.

VİDEO

YORUMLAR