reklamı kapat

POPÜLER

Harley-Davidson temalı bir buçuk metrelik bilgisayar

20 Nisan 2015

Batman temalı PlayStation, Superman temalı fare, Star Wars temalı klavye ve nicesi her gün karşılaşabileceğimiz “normal” ve göze hoş gelen tasarımlar. Hatta haberimize konu olan Harley-Davidson temalı bu bilgisayar da öyle. Ancak “ufak” bir farkla. “Proud of Blood” isimli bu bilgisayar, “canavar” yakıştırmasını yalnızca güçlü performans özellikleri ve Harley motor görünümüyle değil, tam anlamıyla bir buçuk metrelik boyutuyla alıyor.

ai-mask-micle-desktop-case
Micle isimli Çinli genç şirketin geliştirdiği bilgisayar, Harley-Davidson’ın meşhur V ikiz motor bloğu temel alınarak tasarlanmış. Egzoz boruları, benzin deposu ve diğer birçok detay gerçekten Harley motorlarını aratmıyor. Ancak Proud of Blood’ın bir buçuk metrelik devasa boyutu, normal bir Harley’in sele yüksekliğinden bile daha yüksek. Görsellerde gördüğünüz prototip model plastik kaplama olsa da seri üretim versiyonun alüminyum kaplı geleceği belirtiliyor. Seri üretim dediğimize bakmayın, Proud of Blood’dan yalnızca 99 adet üretilecek.

Geniş renk seçenekleri ve isteğe göre kişiselleştirilebilir yapısıyla sunulacak bilgisayarın fiyatı 2700 dolardan başlayıp 9 bin dolara kadar çıkıyor. En pahalı modelin özellikleri arasında Intel Core i7-5960X Extreme Edition işlemci, ASUS ROG R5E anakart, 32 GB Kingston DDR4-3000 RAM, 960 GB SSD, 3TB sabit disk, iki adet GeForce GTX 980 grafik işlemci bulunuyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Harley-Davidson temalı bir buçuk metrelik bilgisayar” için bir cevap

  1. uu dedi ki:

    Elektrik süpürgesine benziyor