reklamı kapat

POPÜLER

Mad Max incelemesi

Eski bir yapım yıllar sonra yeniden gündeme gelince suyunu çıkarana kadar rahat etmiyoruz. Star Wars ve Jurassic Park’ın filmini, oyununu, Lego’sunu yapmak yetmedi, şimdi sıra Mad Max’e geldi. Senenin en güzel filmlerinden biriyle hayatımıza dönüş yapan Max, bu kez direksiyonu bizlere bırakıyor

Mad Max’in inceleme puanları çevrim içi arenaya düştükten sonra bazı oyunlarda karşımıza çıkan ve aslında inceleme sistemlerinin üzerine düşünülmesi gereken bir konu olduğu ortaya çıktı. Pek çok site oyuna oldukça düşük puanlar verdi ve sonuç olarak Metacritic ortalaması beklenenin altında kaldı. Diğer tarafta ise oyuncuların kendisi vardı ve gerek oyunun Steam sayfasında, gerekse de Metacritic oyuncu değerlendirme alanında olumlu geri dönüşlerde bulunuldu. Hemen her platformda Mad Max’in oyuncu puanı ortalaması, inceleme ortalamalarının çok üzerinde.

Burada enteresan bir durum var. Bir incelemenin görevi oyuncuyu bilgilendirmek ve zor kazandığı parasını, oldukça değerli zamanını boşa harcamamasını sağlamaktır. Ama sen kalkıp; “Bu oyun kötü, oynamayın bunu!” derken oyuncu kalkıp; “Yoo çok güzel, bayıldım adeta” diyorsa, sen görevini layığı ile yerine getiremiyorsun demektir. Maalesef günümüzde bazı inceleme yazarları, her şeyi oyuncudan daha çok biliyormuş havalarına kendilerini fazla kaptırdı.