reklamı kapat

POPÜLER

manchester united

Manchester United tribünde tablet ve dizüstü bilgisayarları yasaklıyor

İngiliz futbol kulübü Manchester United, stadlarına sokulmasını yasakladığı ürün yelpazesini genişletti. Bundan böyle Old Trafford’a tablet veya dizüstü bilgisayar sokmak yasak.

Kulüp yönetimi, söz konusu kararı geçtiğimiz gün resmi web sitesindeki “yasaklı ürünler” konu başlığı altında duyurdu. Buna göre, 150 mm x 100 mm boyutlarını aşan hiçbir teknolojik cihaz stada sokulamayacak. Kulüp, iPad ve iPad mini’nin de bu kategoride yer aldığının altını özellikle çizmiş durumda. Hatta giderek daha büyük ekranlarla çıkan birçok akıllı telefon da sınırı aşıyor. Örneğin 6 inç ekranlı bir akıllı telefon bile buna dahil olabilir.

Benzer bir karara 2010 yılında New York Yankees de imza atmış ancak ünlü beyzbol kulübü iki yıl sonra iPad yasağını kaldırmıştı. Manchester United, kararın güvenlik gerekçesiyle alındığını vurguluyor. Ancak daha ziyade koca ekranlı cihazlar yüzünden sahayı göremeyen taraftarları düşünmüşler gibi. Zira stada bahsedilen sınırı aşmayan akıllı telefon veya fotoğraf makinesi sokmak hala mümkün. Dolayısıyla korner bayrağına doğru koşan Wayne Rooney selfie’sini daha küçük akıllı cihazınızla çekmeye devam edebilirsiniz.