reklamı kapat

POPÜLER

Bodrum Rallisi

Bodrum Rallisi’inde yaşanan saldırı sonrası resmi açıklama geldi

Geride bıraktığımız hafta sonu düzenlenen Bodrum Rallisi, ödül töreninden sonra yaşanan saldırıyla gündeme oturdu.

10-11 Nisan tarihinde Bodrum – Muğla’da düzenlenen Bodrum Rallisi’nde yaşanan saldırı, otomobil sporları dünyasının gündeminde. Organizasyon kapsamında yarışan ekiplerden birisinin yaşadığı mekanik sorunla başlayan olaylar zincirinde, bu ekibin üyelerinden birisinin yakını olduğu iddia edilen bir kişinin de bulunduğu bir grup yoldan çıkan ekip üyelerine müdahale edilmediği iddiasıyla ortalığı karıştırdı. Yarışma ve ödül töreni tamamlandıktan sonra meydana gelen saldırıda, kulüp yöneticilerimizden birisi ile bir güvenlik görevlisinin darp edildiği ve aynı grup içinde yer alan bir başka kişiyi silahla hafif yaraladığı bilgisi gelmişti. Güvenlik güçlerinin müdehalesiyle yatıştırılan olay sonrasında Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu, resmi bir açıklama yaparak, ihtimal iddialarının asılsız olduğunu ifade etti.

TOSFED tarafından yayınlanan basın açıklamasının tam metni şu şekilde;

Federasyonumuza bağlı tescilli organizatör kulüplerimizden Karya Otomobil Spor Kulübü tarafından 10-11 Nisan tarihinde Bodrum – Muğla’da düzenlenen Bodrum Rallisi’nin ödül töreninin tamamlanmasının ardından, birkaç kişiden oluşan bir grup; ‘yoldan çıkan bir ekibin üyelerine müdahale edilmediğine’ dair asılsız bir ihmal iddiası üzerine ralli merkezine gelerek organizasyon görevlilerine önce sözlü, sonra da fiili olarak saldırmış; kulüp yöneticilerimizden birisi ile bir güvenlik görevlisini darp etmiş ve kendi grupları içinde yer alan bir kişiyi silahla yaralamıştır.

Emniyet güçlerimiz yaşanan bu üzücü olaya hemen müdahale etmiş ve akabinde yasal süreç başlatılmıştır. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu olarak yaralanan kulüp yöneticilerimiz ve güvenlik görevlisine geçmiş olsun dileklerimizi iletir; yasal sürece müdahil olup, sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızı bildirir ve olaya ilk andan itibaren gerekli müdahaleyi yapan tüm emniyet kuvveti mensuplarımız ile sağlık personelimize teşekkürlerimizi sunarız.

Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.