reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Türkiye’nin en önemli yerleri rotada; Transanatolia Rallisi 2018 heyecanı başlıyor

Bu sene sekizinci defa düzenlenecek olan Transanatolia Rally Raid,katılımcılarına tarih, kültür ve doğayı yarışarak keşfetme imkanı tanıyor.

Geçtiğimiz yıl Halikarnassos Rallisi‘ne katılma şansına eriştiğimiz Türkiye’nin önemli motor sporları organizasyonlarından birisi Transanatolia‘nın bu yıl heyecanı başlıyor. 8.yılında “Ride with Anatolia” konsepti ile yola çıkan Transanatolia Rally Raid, 04 – 11 Ağustos 2018 tarihleri arasında İzmir’ den start alıp Anadolu’da 19 ilden geçerek Efes Örenyeri’nde sona erecek. Ülkemizin unutulmaya yüz tutmuş tarihi bir çok bölgesini ziyaret eden parkuruyla, katılımcılarına tarih, kültür ve doğayı yarışarak keşfetme imkanı sağlarken, yerli ve yabancı yarış pilotlarına da bol çekişmeli bir mücadele sunacak. Profesyonel katılımcıların yanı sıra ralli deneyimin yaşamak isteyen amatör sporcuların da katılım sağlayabildiği organizasyonda 2.850 kilometrelik bir macera ve rekabet göreceğiz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rotadan detaylar

İzmir Gündoğdu Meydan’ından seramonik start ile başlayacak olan 8.Transanatolia Rally Raid, Simav Gölcük Yaylası Kütahya’ya doğru ilerleyerek Frig Vadisi, Gerdekkaya, Pessinos ve Gordion Antik Kentleri üzerinden Haymana’ya ulaşacak. Tuz Gölü üzerinden devam edecek olan yarış, Güzelyurt Yüksek Kilise, Soğanlı Vadisi ile yoluna devam edip Türkiye’nin Alpleri sayılan Aladağlar, Bolkar Dağları üzerinden istikameti Konya Karaman’a çevirip Beyşehir Gölü üzerinden güneye doğru inmeye devam edecek. Köprülü Kanyon, Salda Gölü, Pamukkale’yi geçtikten sonra bitiş çizgisi olan Efes Örenyeri’nde kontaklar kapatılacak. Motosiklet, 4×4 araba, ATV ve Kamyon kategorilerindeki araçların katılımı ile gerçekleşecek olan rally raid’de bu yıl İngiltere, İspanya, İtalya, Holllanda ve ülkemiz sporcularının katılımı ile gerçekleşecek.